روانشناسی

پیدا کردن بهترین روانشناس تهران کار سختی نیست!

مشکلات کاری، عاطفی، استرس و اضطراب، اختلافات زوجین، اختلاف شخصیتی، مشکلات مالی و… نمونه‌ای از درگیری‌هایی است که آن‌ها را مشاهده می‌کنیم. این مشکلات روح و روان افراد را تحت تاثیر قرار می‌دهند و باعث بروز اختلالات روحی و روانی و در ادامه کاهش اعتمادبه‌نفس می‌شوند. در شهرهای بزرگ و شلوغ مانند تهران این مشکلات بیشتر هم می‌شوند و افراد همه‌روزه با مشکلات گوناگونی دست‌وپنجه نرم می‌کنند.

در جامعه امروز و در همچین شهرهایی همه‌ی ما نیاز داریم از سلامت روان خوبی بهره‌مند باشیم و توجه به آن را ضروری بدانیم. برای بهبود سلامت روان این نکته را باید بدانیم که بیماری‌ها و اختلالات روانی مانند بیماری‌های جسمی قابل درمان هستند و بهتر است برای درمان آن به روانشناس و یا روانپزشک مراجعه کنیم.

اما سوال اصلی اینجاست در تهران که تعداد روانشناسان بسیار زیاد است، روانشناس مناسب و معتمد را چطور پیدا کنیم؟ بهترین روانشناس چه ویژگی‌هایی دارد و باید به چه نکاتی توجه کنیم؟ همراه زندگی سالم باشید تا پاسخ این سوالات را به‌طور کامل و شفاف پیدا کنید.

بهترین روانشناس چه کسی است؟
بهترین روانشناس چه کسی است؟

بهترین روانشناس چه کسی است؟

پاسخ به این سوال کمی سخت است چرا که بهترین روانشناس ویژگی‌های مشخصی دارد و عدم وجود یکی از این شاخصه‌ها ممکن است در نحوه کار و ارتباط روانشناس با فرد تاثیرگذار باشد. از جمله مهم‌ترین ویژگی‌های یک روانشناس حاذق به می‌توانیم موارد زیر اشاره کنیم:

 1. برخورداری از تحصیلات آکادمیک بالا: قبل از مراجعه به روانشناس این مورد باید به دقت بررسی شود.
 2. داشتن مهارت دیداری و شنیداری: روانشناس حاذق بادقت به صحبت‌های مراجعه‌کننده گوش می‌دهد و پس از آن شروع به صحبت و ارائه تکنیک‌های موثر می‌کند.
 3. صبور بودن: روانشناس باید بسیار صبور باشد تا بتوانیم به او اعتماد کنیم و درباره مشکلات‌مان حرف بزنیم.
 4. رازدار بودن : بهترین روانشناس باید بی‌طرفانه نسبت به حل مشکل اقدام کند و صحبت‌های بیمار را جایی بازگو نکند.
 5. رضایت مراجعه‌کنندگان قبلی : اگر جایی پیدا کنیم که به‌طور شفاف میزان رضایت مراجعه‌کنندگان در آن بیان شده باشد، انتخاب بهترین روانشناس آسان می‌شود.

روانشناس در تهران را چطور پیدا کنیم؟

شاید برای شما سوال باشد که اصلا چه زمانی باید به روانشناس مراجعه کرد؟ زمان مراجعه به روانشناس در بهبودی کامل تاثیرگذار است و هر چقدر در زمان مراجعه تعلل کنید، ممکن است دیرتر درمان شوید. در صورت داشتن نشانه‌ها و شرایط زیر در خودتان و یا اطرافیان‌تان مراجعه به روانشناس بسیار کمک‌کننده خواهد بود:

 • مشکلات عاطفی
 • افسردگی
 • اضطراب و استرس زیاد
 • اعتیاد شدید به مصرف مواد مخدر
 • احساس ناکافی‌بودن
 • چالش‌های روزمره در زندگی و ناتوانی در حل آن‌ها
 • مهاجرت
 • انتخاب شغل
 • انتخاب همسر
 • و…

در تهران عوامل زیادی در به وجود آمدن اختلالات روانی نقش دارند و کاری که می‌توان انجام داد تقویت سلامت روان است تا در مواجه با این اختلالات به بهترین شکل رفتار کرد. به‌طور مثال افسردگی در تهران بسیار شایع شده و در جایگاه اول را از آن خود کرده است؛ طی گزارش ایسنا تهران با بیشترین آمار افراد مبتلا به افسردگی در صدر استان‌ها قرار دارد.

اگر احساس کردید علائم افسردگی دارید و در انجام فعالیت‌های روزانه دچار اختلال هستید، بهتر است به روانشناس مراجعه کنید و هرچه سریع‌تر برای مقابله با آن دست‌به‎کار شوید.

بعد از مراجعه به روانشناس چکار باید کرد؟

در جلسات درمانی، روانشناس سعی می‌کند تا تکنیک‌های درمانی مختلفی برای بهبود شرایط استفاده کند. در جلسات اولیه شناخت مراجعه‌کننده بسیار مهم است و روانشناس تلاش می‌کند تا فرد را به‌طور کامل بشناسد چرا که این شناخت در انتخاب روش درمان نقش بسیار مهمی دارد.

پیش از مراجعه باید بتوانیم هدف خودمان از مراجعه به روانشناس را مشخص و بازگو کنیم؛ به همین ترتیب روانشناس با استفاده از رفتار درمانی، کمک می‌کند تا بر مشکلات روحی و روانی غلبه کنیم. بعد از مراجعه به روانشناس باید به تمام صحبت‌های و راهکارهای روانشناس فکر کنیم و بتوانیم آن‌ها را بکار ببریم.

به‌طور مثال ممکن است شلوغی تهران به ما اضطراب و استرس را القا کند، اگر این موضوع را برای روانشناس بیان کنیم، راهنمایی‌های لازم برای کمتر تاثیر دیدن در این شرایط گفته می‌شود و بعد از جلسه می‌توانیم از آن‌ها استفاده کنیم.

بهترین روانشناس تهران را چطور پیدا کنیم؟
بهترین روانشناس تهران را چطور پیدا کنیم؟

بهترین روانشناس تهران را چطور پیدا کنیم؟

سوال اصلی این مطلب همین بود که چطور بهترین روانشناس تهران را پیدا کنیم؟ برای اینکار راه‌های مختلفی وجود دارد: از پرس‌وجو و تحقیق از دوستان و آشنایان گرفته تا مراجعه حضوری به روانشناس و آزمون‌وخطا! اما راه بهتری هم وجود دارد و آن استفاده از فضای وب برای این هدف است.

در حال حاضر سایت‌های مختلفی در حوزه خدمات سلامت و پزشکی فعالیت می‌کنند تا این راه برای افراد آسان‌تر شود؛ در این سایت‌ها تمام اطلاعات روانشناسان در هر شهر به‌طور کامل و به همراه تمام جزئیات بیان شده است تا افراد به راحتی هرچه تمام بتوانند روانشناس حاذق را پیدا کنند. پزشک خوب یکی از برترین سایت‌ها در انتخاب بهترین روانشناس تهران است که لیست جامع و کاملی از روانشناسان تهران را به‌طور کامل در اختیار شما قرار می‌دهد.

یکی از بهترین گزینه‌ها برای شناخت روانشناس حاذق، مشاهده نظرات مراجعه‌کنندگان است که در این سایت برای هر روانشناس صفحه‌ای طراحی شده که مراجعه‌کنندگان نظرات‌ و میزان رضایت‌شان از روانشناس را آنجا اعلام کنند. شما با مشاهده این قسمت و رزومه تحصیلی و کاری هر روانشناس به‌راحتی می‌توانید با بهترین روانشناس تهران آشنا شوید.

همچنین بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا