آرایش و زیبایی

بایدها و نبایدهای آرایشی برای مبتدیان

مبتدی هستید و می‌خواهید مهارت‌ها و توانایی خود در آرایش کردن را تقویت کنید؟ در این مقاله شما را با چندین نکته آرایشی ساده و عالی آشنا می‌کنیم پس با زندگی سالم همراه باشید.

برای داشتن آرایشی زیبا و همچنین پشیگیری از اشتباهات آرایشی به این نکات توجه کنید. برای داشتن آرایشی بی‌نقص و جذاب باید به نکات زیادی از آماده‌سازی و زیرسازی پوست گرفته تا انتخاب رنگ رژ لب مناسب و غیره توجه کنید.

نبایدها

خیلی لوازم آرایش نخرید

خرید یک عالمه لوازم آرایش در ابتدا زمانی که مبتدی هستید کار آسانی است، اما اصولی و عقلانی نیست. لازم نیست در ابتدا زیاد خرج کنید و تمام وسایل آرایشی از جمله فر مژه تا اسفنج آرایشی را خریداری کنید. بعد می‌توانید خورد خورد این وسایل را خریداری کرده و به کیف آرایشی‌تان اضافه کنید.

برای یادگیری اصول اولیه در ابتدا تنها لازم است که یک پک ساده از ضروریات لوازم آرایشی را تهیه کنید.

روی پوست کثیف هرگز آرایش نکنید

اگر روی پوست کثیف آرایش کنید باید منتظر مشکلات پوستی و جوش و آکنه باشید. هرگز برای تمدید آرایشتان روی آرایش قبلی آرایش نکنید، حتما ابتدا آرایش قبلی را شسته و سپس دوباره آرایش کنید. البته این قاعده در مورد رژ لب استثناست.

از براش‌های کثیف برای آرایش استفاده نکنید

معمولا افراد به راحتی فراموش می‌کنند که نباید از براش‌های کثیف برای آرایش استفاده کنند. حتما هر هفته یک زمان مشخصی را برای تمیز کردن براش‌های آرایشی‌تان اختصاص دهید.

استفاده از براش کثیف چیزی جز وارد کردن باکتری‌ها به پوست و مشکلات پوستی عایدتان نمی‌کند.

ابروها را فراموش نکنید

ابروها معمولا در آرایش نادیده گرفته می‌شوند. باید بدانید که ابروها بسیار مهم هستند و به آرایش و صورت شکل می‌دهند. برای پر کردن و شکل دادن به ابروها می‌توانید از یک سایه چشم مات استفاده کنید.

ابروهایتان را خیلی مصنوعی نکنید

درست است که اهمیت دادن به ابروها ضرورت دارد اما باید ابروها را خیلی طبیعی زیبا کنید نه مصنوعی و زشت.

هرگز با آرایش نخوابید

هنگام شب که خسته و کوفته هستید ممکن است وسوسه شوید که آرایش‌تان را پاک نکرده بخوابید! اما لطفا این بدی را در حق پوستتان نکنید. خوابیدن با آرایش نه تنها باعث مسدود شدن منافذ پوست می‌شود بلکه آنها را بزرگ‌تر هم می‌کند.

نکات آرایشی برای مبتدیان
نکات آرایشی برای مبتدیان

بایدها

آرایشی ساده و شیک بکنید

برای شما که مبتدی هستید بهتر است ابتدا با یک آرایش ملیح و ساده شروع کنید و از لوازم آرایش ساده و ابتدایی از جمله خط چشم، ریمل، رژگونه، رژ لب استفاده کنید. لازم نیست زمان زیادی را به آرایش کردن اختصاص دهید.

برای داشتن آرایشی ساده و زیبا باید روی صورت، چشم‌ها، لب‌ها و گونه‌ها تمرکز کنید.

آرایش را در نور طبیعی انجام دهید

بهتر است آرایش‌تان را در نور طبیعی انجام دهید. می‌توانید میز آرایش‌تان را نزدیک پنجره اتاق قرار دهید.

از لوازم آرایش باکیفیت و فاقد مواد سمی استفاده کنید

بعد از کرم‌پودر از کانسیلر استفاده کنید

زیر چشم‌هایتان کبودی، سیاهی و یا قرمزی دارید؟ بهترین راه برای پوشاندن این لکه‌های تیره زیر چشم استفاده از کانسیلر است. اما یک اشتباه رایج بین مبتدیان این است که ابتدا از کانسیلر استفاده می‌کنند و بعد از کرم‌پودر! این کار غلط است. اول باید کرم پودر استفاده کنید و سپس کانسیلر بزنید.

سایه چشم‌تان را درست محو کنید

اگر قصد استفاده از چندین رنگ سایه در پشت پلک‌هایتان دارید، حتما درست آنها را ترکیب و در هم ادغام کنید. برای بِلِند کردن درست سایه باید از یک قلم‌موی مناسب استفاده کنید.

استفاده از پرایمر فراموش‌تان نشود

برای ایجاد پوستی صاف و یکدست، مرطوب کردن و همچنین بالا بردن ماندگاری آرایش می‌توانید از پرایمر استفاده کنید. پرایمر انواع مختلفی دارد، از جمله پرامر صورت و پرایمر چشم.

پرایمر صورت: قبل از کرم پودر باید استفاده شود و باعث ماندگاری آرایش و صاف شدن پوست می‌شود.

پرایمر چشم: قبل از کانسیلر و سایه چشم استفاده می‌شود و از چروک شدن و جمع شدن مواد بالای پلک جلوگیری می‌کند

همچنین بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا