تغذیه سالم

زندگی در نزدیکی رستوران برای شما ضرر دارد!

زندگی در فاصله ۱۵ دقیقه پیاده روی از فست فود فروشی‌ها با افزایش خطر نارسایی قلبی همراه است!

مطالعه‌ای که اخیراً در مجله انجمن قلب آمریکا منتشر شده است، نشان می‌دهد که زندگی درفاصله نزدیک‌تر به رستوران‌ها و فست فود فروشی‌ها ممکن است تأثیر شگفت‌انگیزی بر سلامت شما داشته باشد.

همچنین تحقیق دیگری در بریتانیا طبق داده‌های بهداشتی برروی نیم میلیون نفر نشان می‌دهد که خطر نارسایی قلبی تاحد ۱ تا ۱۶ درصد بیشتر با فاصله نزدیک رستوران‌ها و اغذیه فروشی‌ها مرتبط است، به‌ویژه در مناطقی که امکانات سلامتی مانند سالن‌های ورزشی در مجاورت خود ندارند.

این تحقیق بیانگر این است که اگر فروشگاه های غذا‌های ناسالم در دسترس ونزدیکی خانه شما باشند، بیشتر احتمال دارد که وعده‌های غذایی ناسالم بخورید، که این موضوع می‌تواند به افزایش بیماری‌های قلبی کمک کند به خصوص اگر وقت خود را صرف ورزش در باشگاه یا پیاده روی نکنید.

هرکسی که می‌خواهد تناسب اندام داشته باشد، می‌داند که باید فست فود و سیب زمینی سرخ شده را کمتر مصرف کند وبه نظر می‌رسد که حذف چنین وسوسه‌هایی درنزدیکی زندگی، در واقع واژگان کلمه کلیدی برای داشتن قلبی سالم است.

همچنین محققان در امریکا پس از ارزیابی اطلاعات گفتند: کسانی که منزلشان در نزدیکی رستوران هاست در مقایسه با افرادی که در معرض محیط‌های غذای آماده قرار نگرفته‌اند، ۱۶ درصد بیشتر دچارنارسایی قلبی می‌شوند.

فست فود چه تأثیری بر سلامت دارد

فست فود چه تأثیری بر سلامت دارد؟

فست فود به دلیل طعم و مزه و راحتی یک انتخاب محبوب است، اما کالری، قند و چربی بالایی دارد و مواد مغذی کمی دارد. علاوه بر نارسایی قلبی خوردن بیش از حد غذا‌های ناسالم می‌تواند علائم اضطراب و افسردگی را بدتر کند. همچنین کربوهیدرات‌های تصفیه شده موجود در بسیاری از فست فود‌ها می‌توانند باعث نوسانات قند خون در افراد شوند و در برخی موارد باعث حملات پانیک، بی‌خوابی و علائم مرتبط با اضطراب شوند. خوردن مکرر فست فود ممکن است بر چندین ناحیه بدن شما تأثیر منفی بگذارد و احتمالاً خطر ابتلا به بیماری‌هایی از جمله دیابت نوع ۲، چاقی و فشار خون بالا را افزایش دهد.

کیتلین ریلی، یاهو لایف
گروه ترجمه زندگی سالم

همچنین بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا