اقتصادی

برای وارد شدن به بازار ارز دیجیتال چه چالش‌هایی را باید پشت سر بگذرایم؟

دیدگاه شما برای ورود به بازار ارز دیجیتال و سرمایه‌گذاری در این بازار جذاب و بی‌انتها چیست؟ این روزها همه درباره مزیت‌های سرمایه‌گذاری در بازار ارز دیجیتال صحبت می‌کنند و خرید و فروش رمز ارزها را راهی برای میلیاردر شدن در آینده قلمداد می‌نمایند. هرچند با یک برنامه‌ریزی و رعایت اصول سرمایه‌گذاری در بازار رمز ارزها حاصل شدن این نتیجه دور از دسترس نیست، اما با این حال وقتی وارد بازار ارز دیجیتال می‌شویم متوجه خواهیم شد که این بازار از نزدیک چالش‌ها و خطراتی هم با خود به همراه دارد که باید برای عبور از آنها برنامه‌ریزی داشته باشیم و چه چیزی بهتر از شناخت چالش‌های ورود به بازار ارز دیجیتال قبل از اینکه پولی وارد این بازار کرده باشید.

فرایند خرید ارز دیجیتال در ایران حتی چالش‌هایی به مراتب بیشتری نسبت به سایر کشورها نیز دارا است و شناخت چالش‌های سرمایه‌گذاری در این بازار برای کاربران ایرانی ضروریت بیشتری دارد. حالا انتخاب با شماست که از حول حلیم در دیگ بیفتید و تمام سرمایه‌های خود را بدون هیچگونه برنامه‌ریزی وارد یکی از پرخطرترین و پر‌ریسک‌ترین بازارهای مالی و سرمایه‌گذاری نمایید و یا اینکه با یک برنامه‌ریزی درست و مانند یک ماهیگیر حرفه‌ای شاه ماهی‌های بازار ارز دیجیتال را صید کنید.

می‌دانیم که گذر از پتانسیل بسیار بالای بازار کریپتوکارنسی و چشم پوشی کردن از سودهای بسیار بزرگی که این بازار می‌تواند برای ما به ارمغان آورد، اشتباه بزرگی است و هرگز توصیه به دوری از این بازار نداریم، اما شناخت چالش‌های ورود به بازار ارز دیجیتال یک قدم بسیار عالی برای یک سرمایه‌گذاری مطمئن در این بازار محسوب می‌شود.

آموزش سرمایه‌گذاری در ارز دیجیتال

اولین چالشی که شما در فرایند خرید ارز دیجیتال در ایران و سرمایه‌گذاری در این بازار پر رمز و راز باید پشت سر بگذرانید، آموزش است. آموزش به این معنا که شما باید تمام جزئیات لازم برای سرمایه‌گذاری در این بازار را درک کنید و بدانید که قرار است چه اتفاقاتی در فرایند سرمایه‌گذاری در بازار کریپتوکارنسی برای شما رخ دهد. آموزش سرمایه‌گذاری در ارز دیجیتال شامل موارد زیر می‌شود:

  • آشنایی با اصطلاحات بازار ارز دیجیتال و پیدا کردن شناخت اولیه نسبت به این بازار
  • آموزش فرایند خرید و فروش ارز دیجیتال در پلتفرم‌ها و صرافی‌های مختلف
  • شناخت خطرات بازار ارز دیجیتال و روش‌های دور ماندن از این خطرات
  • آموزش کامل تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال و ابزارهای تحلیلی در این بازار
  • یادگیری کامل تحلیل بنیادی در ارز دیجیتال و نحوه استفاده از این روش تحلیلی برای پیدا کردن بهترین رمز ارزها
  • شناخت کامل تکنیک‌های مدیریت ریسک و مدیریت سرمایه در معاملات بازار ارز دیجیتال
  • داشتن دیدگاه حرفه‌ای نسبت به شرایط سرمایه‌گذاری در بازار کریپتوکارنسی

آموزش می‌تواند همان کلید گمشده موفقیت شما در معاملات بازار ارز دیجیتال باشد. با توجه به اینکه منابع آموزشی بسیار زیاد و معتبری برای این منظور در اختیار شما قرار گرفته، حتی نیاز به صرف هزینه‌هایی هم برای آن ندارید و می‌توانید با استفاده از پلتفرم صرافی‌های معتبر حتی از خدمات آموزش رایگان ارز دیجیتال نیز بهره‌مند شوید و تمام پیش نیازهای لازم برای سرمایه‌گذاری و موفقیت در این بازار را در اختیار داشته باشید.

انتخاب بهترین صرافی ارز دیجیتال داخلی
انتخاب بهترین صرافی ارز دیجیتال داخلی

انتخاب بهترین صرافی ارز دیجیتال داخلی

یکی دیگر از چالش‌های پیش روی تمام کاربران ایرانی برای انجام معامله در بازار ارز دیجیتال انتخاب بهترین صرافی برای شروع معاملات است. حتی اگر شما به دنبال استفاده از خدمات پلتفرم‌های خارجی برای انجام معاملات در بازار ارز دیجیتال باشید هم لازم است تا حتماً یک صرافی داخلی انتخاب کرده و پول خود را در پلتفرم آن چینج کنید. برای استفاده از خدمات صرافی‌های خارجی لازم است تا شما در قدم اول پول خود را در حساب یک صرافی داخلی به تتر تبدیل کرده و سپس با انتقال تتر به حساب صرافی خارجی معاملات خود را آغاز کنید.

البته برخلاف چند سال قبل که خدمات صرافی‌های داخلی بسیار محدود بود در حال حاضر صرافی‌های داخلی بسیار مطمئنی در بازار ایران معرفی شده‌اند که استفاده از خدمات آنها عملاً ما را از استفاده از پلتفرم‌های خارجی بی‌نیاز می‌سازد. اما لازم است تا شما معیارهای انتخاب بهترین صرافی داخلی ارز دیجیتال را بشناسید و در این موضوع عملکرد عالی داشته باشید؛ زیرا انتخاب یک صرافی مناسب و مطمئن برای معاملات بازار ارز دیجیتال اهمیت بسیار زیادی هم برای بالا رفتن امنیت معاملات شما دارد و هم در میزان سودآوری معاملات شما نیز تاثیر مستقیم خواهد داشت.

شناخت خطرات احتمالی در بازار ارز دیجیتال

وقتی شما خطرات احتمالی پیش رو در بازار ارز دیجیتال را نشناسید، عملاً نمی‌توانید برای جلوگیری از وقوع آنها نیز برنامه‌ریزی کنید. پس توصیه می‌کنیم که حتماً برای پول و سرمایه خود احترام قائل شده و قبل از هر اقدامی تمام خطرات احتمالی در معاملات بازار ارز دیجیتال را شناسایی کرده و برای گذر از آنها برنامه داشته باشید.

متاسفانه شاهد هستیم که پتانسیل بسیار بالای سودآوری در بازار کریپتوکارنسی باعث شده تا خیلی از کاربران ایرانی نسبت به این موضوع بی‌تفاوت باشند و همین بی‌تفاوتی عامل اصلی ایجاد ضررهای بزرگ برای آنها نیز شده است.

انتخاب بهترین سبد سرمایه‌گذاری در بازار ارز دیجیتال
انتخاب بهترین سبد سرمایه‌گذاری در بازار ارز دیجیتال

انتخاب بهترین سبد سرمایه‌گذاری در بازار ارز دیجیتال

یکی دیگر از چالش‌های ورود به بازار ارز دیجیتال و داشتن یک سرمایه‌گذاری موفق، انتخاب بهترین سبد سرمایه‌ گذاری در معاملات این بازار است. با توجه به اینکه داشتن یک سبد سرمایه‌گذاری از تعداد متنوعی از توکن‌ها باعث می‌شود تا ریسک سرمایه‌گذاری شما به میزان قابل توجهی کاهش پیدا کند، عملاً انتخاب بهترین سبد سرمایه‌گذاری از میان توکن‌های موجود اهمیت بسیار زیادی برای شما خواهد داشت.

برای اینکه شما بهترین سبد سرمایه‌گذاری را در بازار ارز دیجیتال داشته باشید، لازم است تا مجموعه‌ای از تکنیک‌های فاندامنتالی و تکنیکالی را به کار بگیرید و توکن‌هایی را انتخاب کنید که ریسک سرمایه‌گذاری خیلی بالایی نداشته باشند، اما پتانسیل سودآوری قابل توجهی برای آنها در دسترس باشد.

با در نظر گرفتن تمام چالش‌هایی که به بررسی و معرفی آنها پرداختیم شما می‌توانید از همان ابتدای ورود خود به بازار ارز دیجیتال تبدیل به یک سرمایه‌گذار موفق شوید و مانند بسیاری از افرادی که معاملات خود را در این بازار با ضرر آغاز می‌کنند، نباشید.

تولید محتوای این رپورتاژ توسط مجله اینترنتی زندگی سالم صورت نگرفته و انتشار این مطلب به معنی تایید محتوای آن نیست

همچنین بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا