بازیگران

بیوگرافی سلمان خان و حواشی او

آیا تا به ‌حال به بیوگرافی سلمان خان فکر کرده‌اید؟ عبدالرشید سلیم این بازگیر پر حاشیه با حواشی‌ای که درباره ایشان به‌وجود آمده، توانسته نظر بسیاری از رسانه‌ها را به خود جلب کند. اگر بخواهیم به چند مورد از آن حواشی به‌صورت سربسته اشاره کنیم، به عشق نافرجام او، زندان رفتن و خودکشی می‌رسیم. البته نمی‌شود که از موفقیت‌های ایشان چشم‌پوشی کرد.

این مرد 58 ساله زندگی پرهیاهویی داشته، همچنین موفقیت‌ها و شکست‌های او به‌قدری جذاب است که می‌توان از آن یک فیلم سینمایی ساخت. اگر به داستان و حواشی صنعت سینما علاقه دارید، مطمئن باشید در این مقاله با چیزی روبه‌رو می‌شوید که بسیار حیرت‌زده خواهید شد؛ با زندگی سالم همراه باشید.

بیوگرافی سلمان خان

سلمان خان

عبدالرشید سلیم سلمان خان با وجود اینکه یک بازیگر هندی است و در هندوستان به دنیا آمده، اما اصالتی افغانستانی دارد! در واقع پدربزرگ ایشان یک مسلمان افغان بوده که به هند مهاجرت کرده بود. پدر ایشان سلیم خان، هنگامی که تصمیم به ازدواج گرفت، با یک خانم هندی وصلت کرد و ثمره عشق آن‌ها شد سلمان خان که یک 2 رگه هندی و افغانستانی است.

سلمان خان در تاریخ 27 دسامبر 1965 میلادی یا 6 دی 1344 شمسی به دنیا آمد، اما زمانی که کودک بود، مادر خود را از دست داد و با نامادری بزرگ شد. هنگامی که اسم نامادری به‌میان می‌آید، همه ما یاد شخصیت‌های بدجنس در برنامه کودک یا انیمیشن‌ها می‌افتیم، اما باید بگوییم در مورد سلمان خان، قضیه فرق می‌کند.

هلن، نامادری سلمان خان یک بازیگر معروف هندی بود و که باعث شد علاقه سلمان خان به صنعت بازیگری به‌وجود بیاید. بیوگرافی سلمان خان در اینجا تمام نمی‌شود! این بازیگر به‌قدری پر حاشیه است که می‌توان یک جلد کتاب 270 صفحه‌ای از او نوشت.

داستان عاشقی سلمان خان

با وجود این‌‌که سلمان خان یک بازیگر بسیار معروف بود و نباید وارد حاشیه‌هایی مانند عاشقی می‌شد، اما دل را به دریا سپرد و عشق را در قلب خود جا داد. او در سال 1999 با خانوم آیشواریا رای باچان وارد یک رابطه عاشقانه شد. بعداز چند سال رابطه آن‌ها از هم دیگر جدا شدند! شاید باورش برای شما سخت باشد، اما حرف‌های بسیار ترسناکی در رابطه ‌با موضوع جدایی آن‌ها گفته شده است.

اما تمام این‌ها تهمت‌هایی بود که توسط آیشواریا برای پنهان کردن اهانت‌ها و بی‌احترامی‌هایی که خود به سلمان خان کرده، گفته شد! هر چند فهمیدن این موضوع بی‌فایده است! چه سلمان خان بخواهد چه نخواهد، تمام این صحبت‌ها در بیوگرافی‌اش به‌ثبت رسیده است.

داستان خودکشی سلمان خان

سلمان خان بازیگر بالیوود

بعد از جدایی و پایان یافتن عشق سلمان خان به آیشواریا، او به‌شدت افسرده شد و روحیه خود را از دست داد، دست از بازیگری کشید و در خانه خود را حبس کرد و به‌خاطر افسردگی شدید، دست به خودکشی زد! اما بخت با او و سینمای هند یار بود و توسط یکی از همکارانش به‌نام سانچی و همسرش از مرگ نجات یافت.

سلمان خان 2 بار به‌خاطر وضعیت روحی روانی که داشت دست به خودکشی زد، داستان اولین خودکشی او این‌گونه شروع می‌شود که بعد از مست کردن، رگ دست خود را زده و توسط دوستانش به بیمارستان برده می‌شود، بعداز این حادثه خانواده او به‌شدت نگران می‌شوند و او را تحت نظر می‌گیرند.

سلمان خان که از عشق آیشواریا به‌شدت شکست خورده بود، بعداز 4 ماه دوباره اقدام به خودکشی می‌کند و این‌بار رگ گردن خود را می‌زند که این‌ مرتبه، خواهرش می‌تواند او را نجات دهد.

بعد از حادثه خودکشی سلمان خان، طرفدارهای او به‌شدت عصبانی شدند و آیشواریا را به‌خاطر جدایی از سلمان خان مقصر می‌دانستد. بنابراین، تصمیم گرفتند به خانه او حمله کنند و شیشه‌های خانه را با سنگ شکستند. حال که با بیوگرافی سلمان خان آشنا شده‌اید، وقت آن رسیده تا کمی از موفقیت‌های این بازیگر پرحاشیه بگوییم.

دستاوردهای سلمان خان

عبدالرشید سلیم سلمان خان در یک خانواده بسیار موفق بزرگ شده است. خانواده وی در صنعت سینما بسیار نقش پررنگی دارند که این موفقیت به‌شدت توانسته بر سلمان خان تاثیر بگذارد.

سلمان خان در سن 23 سالگی در اولین فیلم خود مانند یک ستاره درخشید و در دومین فیلمی که بازی کرد، لقب بهترین بازیگر مرد جوان در سینمای بالیوود را از آن خود کرد! اما این برای او کافی نبود.

سلمان خان به ‌دنبال چالش‌های جدیدی بود و دائم در بازی در نقش‌های مختلف خود را محک می‌زد و همیشه از این آزمون سربلند بیرون می‌آمد و این‌‌‌گونه شد که اکنون شهرت او به‌حدی رسیده که به یکی از 5 بازیگر گران قیمت هند تبدیل شده است.

البته قبول داریم که بیوگرافی سلمان خان کمی عجیب است، اما در کنار این بیوگرافی خشن، او بازیگر بسیار مشهور و محبوبی هستند. اگر بخواهیم اکنون چند فیلم سلمان خان را که در آن به‌عنوان بازیگر نقش اصلی ایفای نقش کرده را معرفی کنیم، می‌توانیم به فیلم نترس، برادر کسی عشق کسی، خاموشی، افتخار و ببر زنده است اشاره کنیم.

البته ذکر این نکته ضرورت دارد که این‌ها تنها بخش کوچکی از فیلم‌هایی بوده که سلمان خان در آن‌ها بازی کرده است. ایشان در چیزی بیش از 80 فیلم نقش‌آفرینی کرده‌اند که می‌توانید آن‌ها را تماشا کنید و نهایت لذت را ببرید.

جمع‌بندی

بیوگرافی سلمان خان، کمی به‌عنوان یک بازیگر محبوب عجیب است! سلمان خان این مرد 58 ساله در سال 1344 شمسی به دنیا آمده و بعداز به دنیا آمدنش، مادرش را از دست می‌دهد. پدر سلمان خان که اصالت افغانستانی دارد، یک ازدواج دیگر می‌کند و خان با نامادری و 4 خواهر و برادر دیگر بزرگ می‌شود.

سلمان خان در سال 1999 هنگامی که در یک فیلم نقش ایفا می‌کرد، عاشق آیشواریا می‌شود. اما بعد از چند سال به شکل ناباوری از هم جدا می‌شوند! بعد از جدایی سلمان خان افسرده می‌شود و 2 بار اقدام به خودکشی می‌کند که بار اول دوست او و بار دوم خواهرش جان وی را نجات می‌دهند.

همچنین بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا