پزشکیدانستنی ها

گروه خونی O منفی

همه چیز درمورد گروه خونی O منفی

در این مقاله هرآنچه که باید درباره گروه خونی اُ منفی بدانید را به شما خواهیم گفت. در ادامه جمعیت افراد دارای این گروه خونی، ورزش ها و رژیم غذایی مناسب گروه خونی O- و همچنین اینکه به چه کسانی میتوانند خون اهدا کنند و از چه کسانی خون دریافت کنند و همینطور خصوصیات شخصیتی افراد دارای این گروه خونی صحبت خواهیم کرد.

حقایقی جالب درباره گروه خونی O منفی

آمار جمعیت

گروه خونی O- حدود ۶٫۵ درصد جمعیت را به خود اختصاص داده و بدین ترتیب میتوان نتیجه گرفت که جزو گروه های خونی پر جمعیت و یا خیلی کم جمعیت جای نمیگیرد و شیوعی متوسط دارد.

اهدا خون O-

افرادی که گروه خونی اُ منفی دارند میتوانند به همه ی گروه های دیگر خون اهدا کنند.

انتقال خون O-

گروه خونی O منفی فقط میتواند از همین گروه خون دریافت کند.

ورزش مناسب افراد دارای گروه خونی O- چیست؟

معمولا افرادی که گروه خونی O دارند قوی و ورزشکار هستند. اغلب کسانی که وزن مناسبی دارند چندان به رژیم غذایی خود اهمیت نمیدهند و به همین دلیل باید ورزش های سنگین تری – همچون دویدن و تمرینات پلایومتریک – انجام دهند. دارندگان گروه خونی O بیشتر به ورزش کردن نیاز دارند چراکه ورزش برای این افراد بیشتر جنبه مقابله با فشار های روانی همچون اضطراب و استرس را دارد.

رژیم غذایی مناسب گروه خونی O منفی

رژیم غذایی پر پروتئین با مصرف گوشت، مرغ، ماهی، سبزیجات زیاد و مصرف کمتر غلاتی همچون لوبیا و لبنیات. افرادی که دارای گروه خونی O هستند از مکمل های غذایی استفاده کنند که از مشکلات و بیماری های شکم (یبوست، اسهال، نفخ و…) جلوگیری میکند چراکه این افراد بیشتر دچار چنین معضلاتی میشوند.

افرادی که گروه خونی O دارند (O+ و O-) دارای چه شخصیتی هستند؟

گروه خونی O بیشترین شیوع را بین افراد دارد. این گروه شخصیتی مستقل دارند و به عنوان رهبران تنها شناخته میشوند. (یعنی فردی که در عین داشتن ویژگی هایی که برای یک شخصیت رهبر و مدیر نیاز است، خیلی تنها است و این تنهایی را دوست دارد)

کسانی که گروه خونی O دارند بسیار خلاق و متمرکز هستند اما خیلی نمیتوان به آن ها تکیه کرد چراکه در برابر مشکلات خیلی آسان تسلیم میشوند.

در بین باقی گروه ها خونی، دارندگان گروه خونی اُ انعطاف پذیر تر، پر انرژی تر و اجتماعی تر بوده و دوست دارند که همیشه در مرکز توجه قرار داشته باشند.

اعتماد بنفس بالا و بی پروایی این افراد ممکن است باعث شود آن ها از دید دیگران بسیار سرد و بی روح بنظر برسند.

مدیریت و کنترل استرس برای افرادی که گروه خونی O دارند اصلا مشکل ساز نیست.

چه بیماری هایی افراد دارای گروه خونی اُ منفی را بیشتر تهدید میکند؟

محققان معتقدند بیماری هایی همچون ناباروری خطر بیشتری برای کسانی گروه خونی O دارند محسوب میشود.

منبع : مجله انترنتی دلگرم

 

همچنین بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا