فرهنگ و هنر

چه شد که مجری “سمت خدا” برگشت؟

گرچه جزئیات علت بازگشت مجری سابق به صورت رسمی تا الان اعلام نشده است اما، قطعا این بازگشت به جلسه دیروز کارشناسان این برنامه با ضرغامی بر می گردد …

 برای بینندگان برنامه سمت خدا که چند روزی بود مجری محبوب شان را در برنامه نمی دیدند، امروز شروع برنامه سمت خدا غافلگیر کننده بود، زیرا در کمال تعجب دیدند که نجم الدین شریعتی، دوباره به برنامه برگشته و مهمان برنامه هم حاج آقا فرحزاد است که در آخرین اجرای برنامه توسط آقای شریعتی گفته بود که اگر مجری برنگردد دیگر در این برنامه حضور پیدا نخواهد کرد.

دعوا در آخرین روز اجرای آقای شریعتی و جایگزینی او توسط یک مجری دیگر حاشیه های فراوانی به دنبال داشت،از اعتراض نماینده مجلس گرفته تا انبوهی از اعتراض های مردمی در سایت ها، که دو نمونه اش در همین سایت با این عناوین؛ از شهید «علی خلیلی» تا شهید «سمت خدا»! و مدعیانی که عالم بی عمل شدند از دو زاویه مختلف منتشر شد.

مسئله چه بود؟ 
روایتهای مختلفی از دلیل تغییر مجری و تهیه کننده برنامه سمت خدا ذکر شد، در حالی که صدا و سیما قضیه را بسیار عادی جلوه می داد و صحبت از پایان قرار داد تهیه کننده و حتی چند ماه تاخیر در پذیرش استعفای او می کرد، خبرهای برخی رسانه ها حکایت از دعوای تهیه کننده و مسئولین شبکه در مورد انتقاد کارشناس برنامه از تبلیغات در صدا و سیما حکایت می کرد. مسئله ای که کارشناس برنامه با رسانه ای کردن نامه خود به ضرغامی در مورد تبلیغات در صدا و سیما پرده از آن برداشت. گرچه افکار عمومی در اتفاقات پیش آمده برای برنامه سمت خدا،مسئولین سازمان صدا و سیما را مصر می دانست، اما به نظر نمی رسید که صدا و سیما وقتی برنامه را با مجری جدید و البته کارشناس قدیمی و از قضا همان کارشناسی که گفته می شد باعث بوجود آمدن این دعوا شده است روی آنتن برد، عقب نشینی کند و اجازه بازگشت مجری سابق را بدهد!

چه شد که مجری سمت خدا برگشت؟ 
گرچه جزئیات علت بازگشت مجری سابق به صورت رسمی تا الان اعلام نشده است اما، قطعا این بازگشت به جلسه دیروز کارشناسان این برنامه با ضرغامی بر می گردد، جلسه ای که گویا پنج ساعت طول کشیده و جمع نماز را هم در دفتر ضرغامی خوانده اند. در این نشست که شامگاه یکشنبه ۲۸ اردیبهشت ماه برگزار شد و پنج ساعت به طول انجامید حجج ‌الاسلام سیدمحمدمهدی میرباقری، حبیب الله فرحزاد، مسعود عالی، سید حسین حسینی قمی و محمدمهدی ماندگاری ضمن ارائه گزارش کاملی از عملکرد برنامه «سمت خدا» نقطه نظرات کارشناسی خود را برای آینده موفق‌تر این برنامه با رئیس رسانه ملی در میان گذاشتند. خروجی جلسه این می شود که آقای ضرغامی تلفنی از مجری جایگزین برنامه سمت خدا، آقای براتی تشکر می کند و از امروز هم مجری جوان و محبوب برنامه به برنامه خود باز می گردد، گرچه مشخص نیست که این بازگشت مجری با بازگشت تهیه کننده هم همراه بوده است یا فقط مجری و کارشناسان برگشته اند.

به هرحال کل این اتفاق که در نهایت هم به اینجا ختم شد که صدا و سیما عقب نشینی کند، این هم از گل به خودی هایی بود که مدیران صدا و سیما به این رسانه نحیف زدند، خود زنی هایی که توان و اعتبار این رسانه را با بحران جدی مواجه کرده است و بازهم با اعتبار این رسانه و افکار مردم کلی بازی شد و نهایتا هم همه چی به روال قبل بازگشت. البته تنها حسن ماجرا این بود که طرفداران این برنامه راضی شدند از بازگشت مجری مورد نظرشان و حرف مدیران به کرسی ننشست، حالا از فشار اجتماعی و مخاطبان بود یا فشار اشخاص ذی نفوذ دیگر خیلی مشخص نیست.
منبع: سایت الف

همچنین بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا