خانه جذاب من

این اشتباهات را در هفت‌سین نکن!

چیدن سفره هفت‌سین یکی از قشنگ‌ترین رسم‌های نوروزی ایرانیان است.

وسایل اصلی سفره هفت‌سین، سیر، سیب، سبزه، سنجد، سرکه، سمنو، سماق هستند که هرکدام از آنها داستانی و فلسفه‌ای دارند.

اگر می‌خواهید باتوجه‌به اعتقادات درباره چیدن سفره، آرامش ثروت، انرژی‌های مثبت و… را جذب کنید، در چیدن سفره عید این اشتباهات را که در ادامه در «زندگی سالم» می‌خوانید، تکرار نکنید.

سبزه ارزن

سبزه نماد تولد مجدد در طبیعت است که ایرانیان بر سر سفره عید می‌گذاشتند که سال جدید برایشان سرسبز و خرم باشد. بهترین سبزه برای عید گندم است. برای هیچ هفت‌سین ارزن سبز نکنید؛ زیرا ارزن سمبل فقر است. سبزه گندم بکارید و برای جلوگیری از نابسامانی دور آن را با روبان قرمز ببندید

ساعت نگذارید

برخی عقیده دارند بر سر سفره هفت سین خود ساعت بگذراند؛ اما ساعت جزو سین‌های اصلی هفت سین نیست و سیر، سیب، سبزه، سنجد، سرکه، سمنو، سماق از اجزای اصلی سفره هفت سین هستند. هرگز ساعت سر سفره هفت سین نگذارید، چون نماد گذر زمان و عمر است.

7 سین در سفره نوروزی

سیر با پوست نگذارید

سیر نگهبان انرژی‌های خانه است. سیر در سفره هفت سین نماد سلامتی و دوری از آلودگی است و نگهبان سفره و از ورود انرژی‌های منفی به خانه جلوگیری می‌کند؛پس همه سیرها را با پوست سر سفره نگذارید و برای دوری از انرژی‌های منفی مانده سال قبل و پاکسازی فضای خانه تعدادی سیر بدون پوست در سفره هفت سین قرار دهید. همچنین سیر نماد مناعت طبع است برای یادآوری سیرچشمی و حریص نبودن در سفره هفت سین قرار می‌گیرد.

سکه غیرواقعی ممنوع

سکه نماد ثروت است، سکه را بر سر سفره قرار می‌دهیم که سالی پر از ثروت و برکت داشته باشیم. بهتر است برای برکت و ثروت بیشتر به زندگی‌تان از سکه واقعی استفاده کنید.

سفره هفت سین در جای تنگ نیاندازید

سفره هفت سین را در گوشه‌ها و جایی تنگ که جریان انرژی کم است، پهن نکنید و همیشه سعی کنید سفره هفت سین را در مرکز خانه یا قسمت‌های غرب یا شمال غربی خانه پهن کنید؛ چون در این بخش‌ها انرژی مثبت بیشتری جریان دارد.

هفت سین سال پیش را استفاده نکنید

بسیاری از افراد تزیینات سفره هفت سین را برای سفره سال بعد نگه می‌دارند و از آن استفاده می‌کنند؛ اما خوراکی‌هایی مثل سماق، سرکه و… که از سال قبل نگه داشته‌اید را در سفره هفت سین قرار ندهید؛ زیرا این خوراکی‌ها انرژی‌های منفی سال گذشته را به خود جذب می‌کنند.

استفاده از ظرف پلاستیکی با دهانه تنگ

امروزه ظرف‌های مخصوص هفت سین از جنس‌های مختلفی چون سفال، چوب، پلاستیک، فلز، آلومینیوم، شیشه، سفال، سرامیک و…ساخته شده اند، می‌توانید از این ظروف برای چیدن هفت سین استفاده نمایید؛ اما از ظرف‌هایی که گوشه‌های تیز یا دهانه تنگ دارند استفاده نکنید.

همچنین بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا