فرهنگ و هنر

«قویترین مرد ایران» به کدام کشور گریخت؟

 

 

امیر قرایی یکی از شرکت کنندگان مسابقه قویترین مردان ایران، که سال ٩٠ در جریان درگیری با دوستش او را به قتل رسانده بود بعد از ٣ سال همچنان متواری است. جنایتی که تنها برای ٣ میلیون تومان رخ داد و پای مرد آهنین را به دنیای جنایتکاران باز کرد. حالا اما حدود ٣ سال و ٦ ماه از آن روز شوم که طرفداران امیر قرایی را در شوک فرو برد می گذرد و این مرد با فرار از ایران هنوز تن به مجازات نداده است. با این حال برادر امیر که در جریان این قتل با او همراه بود، بار دیگر به دادسرا جنایی احضار شد.

جنایتی دور از ذهن

عصر چهارشنبه هفتم اردیبهشت ماه سال ٩٠ درگیری شدیدی میان چند پسر جوان در محله جنت آباد تهران رخ داد. دقایقی بعد تیمی از مأموران خود را به محل حادثه رساندند. در نخستین بررسی ها مشخص شد در جریان نزاع خیابانی، پسر جوانی به نام ‘حمید’ با ضربه قمه مجروح شده است، همین موضوع کافی بود تا او بعد از منتقل شدن به بیمارستان به کما برود. خانواده ‘حمید’ وقتی از مرگ مغزی پسرشان باخبر شدند در اقدامی انساندوستانه اعضای بدن او را به بیماران نیازمند هدیه کردند.

این در حالی بود که مأموران تجسس های پلیس دریافتند قاتل این پسر جوان یکی از قوی ترین مردان ایران بوده که به خاطر اختلاف مالی با حمید، دست به جنایت زده است.

همین سرنخ کافی بود تا کارآگاهان برای دستگیری قویترین مرد ایران وارد عمل شوند اما هیچ کس تصور نمی کرد او با متواری شدن مسیر پرونده را تغییر بدهد. علیرضا قرایی که در روز حادثه با برادرش همراه بود درحالی بازداشت شد که مرد آهنین پا به فرار گذاشته بود.

پرونده ای دیگر برای خانواده قرایی

همان موقع به دلیل فرار قاتل، خانواده او تحت بازجویی قرار گرفتند تا این که پدر امیر قرایی بعد از این حادثه با اتهام متفاوتی توسط پلیس بازداشت شد. او که به جرم نگهداری مواد مخدر دستگیر شده بود در رابطه با پسرش به بازپرس گفت: ‘امیر همیشه ورزش می کرد و پسر خوبی بود. من نمی دانم چرا این اتفاق افتاد، فقط از او شنیده بودم که با یکی از دوستانش مشکل دارد. وقتی فهمیدم او درگیر شده و حمید را تا پای مرگ رسانده است به بیمارستان رفتیم. در بخش آی. سی. یو بستری بود و بعد از چند ساعت به کام مرگ فرو رفت. خبر مرگ حمید را به امیر اطلاع دادیم و هرگز نمی دانستم او برای فرار از محاکمه متواری می شود. اگر می دانستم امیر کجا گریخته او را وادار به تسلیم می کردم. اطمینان دارم که او خودش را تسلیم خواهد کرد. او نیاز به فرصت دارد تا بتواند در مورد اتفاقی که افتاده درست فکر کند. آن روز وقتی که به خانه آمد خیلی حالش بد بود. عصبی و ناراحت چند تکه لباس برداشت و رفت، به کسی هم چیزی نگفت.’

فرار ٣ ساله

در حالی که پرونده امیر قرایی تا زمان دستگیری اش در دادسرای جنایی تهران باز خواهد بود بار دیگر برادر این مرد به دادسرا احضار شد تا اگر اطلاعی از مخفیگاه برادرش دارد آن را در اختیار بازپرس پرونده قرار دهد. هنوز مشخص نیست عامل جنایت به کدام کشور گریخته است به همین دلیل پلیس اینترپل هم نمی تواند اقدام به دستگیری او کند. با این حال حمید قرایی همچنان اصرار بر بی اطلاعی از مخفیگاه برادرش دارد. با به جریان افتادن دوباره این پرونده در دادسرا ی جنایی تهران تحقیقات برای شناسایی کشوری که امیر قرایی به آن جا گریخته است، ادامه دارد.

همشهری

همچنین بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا