آرایش و زیبایی

قوانین مد برای آنکه خوش تیپ باشید

-1 سفید ،رنگی شگفت انگیز است

کفش های سفید، لباس سفید ، شلوار جین سفید و هرآنچه که سفید باشد، زیباست. فرض هم بر این باشد که شما می توانید آنها را تمیز نگه دارید ،باید گفت سفید باعث می شود شما همیشه تر و تازه به نظر برسید و مهم نیست چه زمانی از سال باشد بلکه هیچ گاه پوشیدن لباس سفید را نباید فراموش کرد،اما لباس سفید اصلا مناسب محل کار نیست.

2-  در مجلس عروسی دیگران، لباس سفید نپوشید

هنگامی که در یک مجلس عروسی شرکت می کنید، هرگز نباید لباس سفید بپوشید .چرا که لباس سفید عروس در چشم بوده و لباس شما در این میان جلوه ای پیدا نخواهد داشت.

3-  کمربند نباید کمرشلوارتان را جمع کند

حتی اگر شما کمربند بستن را بسیار دوست دارید ، اما گاهی اوقات پیش خواهد آمد که بستن کمربند نه تنها به زیبا شدن لباستان کمک نمی کند بلکه باعث جمع شدن دور کمرتان شده و آن را چین دار می کند. به همین دلیل اگر می خواهید همیشه کمربند ببندید، باید دقت داشته باشید که سایز شلوارتان واندازه دور کمرتان دقیقا فیت بدنتان باشد.

4– لباس در شب باید بدرخشد

درخشیدن لباس همیشه خوب است ،اما اهمیت درخشش لباس در شب چیز دیگری است .دقت کنید در مراسمی که در شب برگزار می شود، لباستان در شب زیبایی خاصی داشته باشد.

5-  زنان قد بلند، کفش پاشنه بلند نپوشند

این مهم است که قد مردان همیشه از زنان باید بلندتر باشد. بنابراین بانوان باید به این نکته اهمیت دهند که چه اندازه کفشی را برای ایستادن کنار همسرشان انتخاب می کنند و می پوشند.

6 – زنان کوتاه قامت، لباس بلند بپوشند

لباس هر چقدر بلندتر باشد، قامت را کشیده تر و لاغرتر و بلندتر نشان می دهد. پس خانم هایی که قامت کوتاه تری دارند بهتر است همیشه لباس های ماکسی بپوشند.

7 – با کفش جلوباز، جوراب نپوشید

اگرچه جوراب پوشیدن برای فصل سرما بسیار مناسب است و پاها را داخل کفش گرم نگه می دارد ،اما باید بدانید پوشیدن جوراب با کفش جلوباز اصلا جلوه ای نخواهد داشت و بسیار زشت می شود.

8 – تعداد جواهراتی که آویزان می کنید، کم باشد

هر چقدر تعداد جواهراتی که آویزان می کنید، کمتر باشد ،نما و جلوه بیشتری خواهد داشت.حتی اکر یک تو گردنی تک بیاندازید خیلی شیک تر از آویزان کردن چند مدل گردنبند روی هم است.

9 – متناسب با اندامتان لباس بپوشید

با توجه به مدلی که بدنتان دارد، بهتر است لباس مناسب را انتخاب کرده و بپوشید.

10 – هرگز جواهرات طلایی و نقره ای را با هم استفاده نکنید

دقت داشته باشید که همیشه یا از جواهرات نقره ای استفاده کنید یا از جواهرات طلایی .اینکه کدام رنگ به لباس شما بیشتر می آید، بسیار مهم است و مهمترآنکه هرگز هر دو رنگ را با هم آویزان نکنید.

11 – به کیفیت لباس توجه کنید

اینکه هر چیزی که گران تر باشد ،حتما جنس بهتری دارد، اصلا درست نیست .صرف هزینه های بیشتر دلیل خرید بهتر و با کیفیت تر نیست. بهتر است به هنگام خرید از جنس و کیفیت مناسب پارچه یا چیزی که می خرید، اطلاعات داشته باشید و صرفا دادن پول بیشتر را دلیل بر پر کیفیت تر بودن جنس ندانید.

12 –  نپوشیدن لباس های کسل کننده

در این مورد هر کس خودش می داند که چه لباسی را بهتر است بپوشد تا نه تنها خودش را بلکه دیگران را هم کسل نکند.

13 – اگر کسی لباسی شکل لباس شما پوشیده بود از او فاصله بگیرید

با پوشیدن لباسی مشابه لباس شما در یک مجلس مهم توسط شخص دیگری ، باید کاملا در مجلس از او فاصله بگیرید و این به این معنا نیست که با این کار کمتر احساس خجالت بکنید بلکه با این کار جلوه لباستان را بالاتر می برید.

14 – شما باید مد را جدی بگیرید ، چرا که لباس از شخصیت شما سخن می گوید

قضاوت در مورد شخصیت انسان ها  از روی لباسی که می پوشند، یک عادت همیشگی است . هر چند نوع لباس پوشیدن واقعا فقیر بودن و ثروتمند بودن آدم ها را نشان نمی دهد ، اما در یک نگاه کلی برای قضاوت در مورد شخصیت آدم ها بسیار اهمیت دارد. پس به مدل و نوع لباسی که می پوشید دقت زیادی کنید و مخصوصا به هنگام حضور در جلسات مهمی چون مصاحبه شغلی ،اینکه چه لباسی می پوشید بسیار اهمیت دارد و یکی از مهم ترین موارد این است که از پوشیدن لباستان لذت کافی ببرید و آن را دوست داشته باشید.

15 – مد آموختنی نیست

اینکه بدانید چه لباسی را در کجا و کی بپوشید نیاز به آموزش ندارد و آموختنی نیست. بلکه تنها نیاز به تجربه دارد و باید از دیگران و تجربیات آنها و خود استفاده کرد.

منبع : seemorgh.com

همچنین بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا