ورزش

  قدم‌زدن، ورزشی مفید و رایگان

پیاده‌روی یک ورزش رایگان است و می‌تواند بدون نیاز به باشگاه در برنامه روزانه شما قرار بگیرد. تنها چیزی که برای شروع پیاده‌روی نیاز دارید یک جفت کفش پیاده‌روی مناسب است.

بحث‌های زیادی در مورد اینکه باید چند قدم در روز برای بهبود سلامت کلی خود بردارید؛ وجود دارد. اکنون یک مطالعه جدید منتشر شده در مجله British Journal نشان می‌دهد که هر گام اضافی – تا حدود ۱۰۰۰۰ قدم در روز – خطر مرگ و بیماری قلبی عروقی را کاهش می‌دهد و دیگر مهم نیست که در طول بقیه مدت‌زمان روز چقدر نشسته باشید.

 اگر به دنبال هدف‌گذاری برای پیاده‌روی هستید، حداقل ۹۰۰۰ قدم در روز را هدف‌گذاری کنید: طبق این مطالعه، ۹۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ قدم پیاده‌روی در روز خطر مرگ را تا ۳۹ درصد و خطر بیماری قلبی را تا ۲۱ درصد کاهش می‌دهد.

 اندازه‌گیری تعداد گام‌های روزانه با اپلیکیشن‌های جدید کار را آسان‌تر کرده است.در افراد بالای ۶۰ سال ممکن است با پیاده‌روی بین ۶۰۰۰ تا ۹۰۰۰ قدم در روز به طور قابل‌توجهی خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی عروقی و سکته بین ۴۰ تا ۵۰ درصد کاهش می‌یابد.

هنگام قدم‌زدن روزانه چه اتفاقی می‌افتد؟

هنگام قدم‌زدن روزانه شما شاهد بهبود عملکرد قلبی عروقی و تنفسی، تقویت تمام عضلات ساق پا و همچنین کمر و بازوها و تراکم استخوان بیشتر خواهید بود. همچنین قدم‌زدن یکی از بهترین تمرینات قلبی کالری‌سوزی است که می‌توانید انجام دهید.

پیاده‌روی می‌تواند فواید سلامتی متعددی را برای افراد در هر سنی و سطح تناسب‌اندام داشته باشد. همچنین ممکن است به پیشگیری از بیماری‌های خاص و حتی طولانی‌شدن عمر شما کمک کند.

قدم زدن

فواید پیاده‌روی

کالری‌سوزی

پیاده‌روی می‌تواند به سوزاندن کالری کمک کند. سوزاندن کالری می‌تواند به شما در حفظ یا کاهش وزن کمک کند. شما می‌توانید کالری سوزی واقعی خود را از طریق اپلیکیشن‌هایی مانند کرفس تعیین کنید.

کالری‌سوزی واقعی شما به عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله:

سرعت راه‌ رفتن

راه‌رفتن در سربالایی کالری بیشتری نسبت به یک سطح صاف می‌سوزانید

وزن فعلی شما

تقویت قلب

حداقل ۳۰ دقیقه پیاده‌روی در روز پنج‌روز هفته می‌تواند خطر ابتلا به بیماری عروق کرونر قلب را تا حدود ۱۹ درصد کاهش دهد و با افزایش مدت یا مسافت پیاده‌روی در روز، خطر بیماری‌های قلبی به میزان بیشتری کاهش می‌یابد.

کاهش قند خون

پیاده‌روی کوتاه بعد از غذاخوردن به کاهش قند خون شما کمک می‌کند.

 ۱۵ دقیقه پیاده‌روی سه بار در روز (بعد از صبحانه، ناهار و شام) سطح قند خون را بیش از ۴۵ دقیقه پیاده‌روی درزمان دیگری در روز بهبود می‌بخشد.

درد مفاصل را تسکین می‌دهد

پیاده‌روی می‌تواند به محافظت از مفاصل، از جمله در زانوها کمک کند. این به این دلیل است که پیاده‌روی به تقویت ماهیچه‌هایی که از مفاصل حمایت می‌کنند، کمک می‌کند.

پیاده‌روی همچنین ممکن است برای افراد مبتلا به آرتریت فوایدی مانند کاهش درد داشته باشد. همچنین پیاده‌روی به پیشگیری از آرتروز کمک می‌کند.

گروه ترجمه زندگی سالم

همچنین بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا