تلفن همراهفناوری

نقطه سبز و نقطه نارنجی در بالای صفحه آیفون به چه معناست

علت ظاهرشدن نقطه نارنجی و سبز در آیفون ( نقطه سبز و نقطه نارنجی در بالای صفحه آیفون به چه معناست )

ظاهر شدن نقطه روی صفحه نمایش معمولاً نشانگر آن است که اپلیکیشن موبایل در حال ضبط اطلاعات از طریق میکروفون یا دوربین گوشی است. در حالت عادی این برای کاربران امری عادی به شمار می‌رود چرا که اپلیکیشن‌ها به هنگام نصب از کاربر می‌خواهند اجازه استفاده از میکروفن یا دوربین را به آن‌ها بدهد و کاربران نیز خواسته یا ناخواسته چنین اجازه‌ای را می‌دهند.

با این وجود در مورد کاربران آیفون باید گفت که خطری آنان را تهدید نمی‌کند و نقطه نارنجی تنها یک تغییر ظاهری در سیستم عامل آی‌اواس ۱۴ است. این نقطه نارنجی خودبه‌خود ظاهر نمی‌شود و تنها در مواقعی قابل مشاهده است که میکروفن فعال باشد. در حقیقت اپل با این نشان جدید به کاربران گوشزد می‌کند که داده‌های صوتی از آنان در حال ضبط و ارسال است ظاهر شدن نقطه سبز نیز همین کاربرد را دارد، اما برای وبکم و دوربین. درواقع وقتی نقطه سبز در بالای صفحه نمایش ظاهر شد به این معنی است که تصویر در حال ضبط و ارسال است.

وضع قوانین سخت اپل برای حفظ حریم خصوصی

گفته می‌شود اپل که به وضع قوانین سخت برای حفظ حریم خصوصی شهرت دارد می‌خواهد با این سرویس جدید بر تمایز محصولات خود با رقیبانش همچون اندروید در حوزه امنیت تاکید کند. منتقدان سیستم عامل آن دروید می‌گویند که سطح کم امنیتی آن باعث شده تا هکرها بتوانند بدون اینکه کاربران متوجه شوند، نسبت به سرقت اطلاعات و داده‌های آنان اقدام کنند.

نقطه نارنجی و سبز در آیفون به چه معناست
نقطه نارنجی و سبز در آیفون به چه معناست

نقطه نارنجی و  سبز در به روز رسانی iOS 14

خود شرکت اپل نیز در بیانیه‌ای در مورد نقطه نارنجی و به روز رسانی iOS 14 گفت: هر زمان که برنامه‌ای از میکروفون یا دوربین شما استفاده می‌کند، یک نشانگر در بالای صفحه شما ظاهر می‌شود. و در مرکز کنترل، می‌توانید ببینید آیا به تازگی برنامه‌ای از آنها استفاده کرده است یا خیر؛ کاربران اپل می‌توانند مجوزهای برنامه را در بخش تنظیمات بررسی کنند و می‌توانند دسترسی برنامه‌ها به میکروفون یا دوربین شما را رد کنند و یا به طور کلی برنامه را حذف کنند.

اپل افزود: حریم خصوصی حق اساسی هر انسان است و هسته اصلی هر کاری است که انجام می‌دهیم. به همین دلیل ما با iOS 14، به کاربران امکان کنترل بیشتر داده‌های به اشتراک گذاشته شده و شفافیت بیشتر درباره نحوه استفاده از آن را می‌دهیم.

تکنولوژی در زندگی سالم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا