پزشکی و سلامت

شیوع بیماری‌های ویروسی در کودکان

 

دبیر انجمن پزشکان کودکان با اشاره به شیوع بیماری‌های ویروسی در بین کودکان گفت: حالت تهوع و اسهال از علائم سرماخوردگی کودکان در فصل بهار محسوب می‌شود.

محمدرضا بلور ساز، دبیر انجمن پزشکان کودکان در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران با اشاره به بیماری‌های شایع کودکان اظهار کرد: هم اکنون بیماری‌های ویروسی و آلرژی به خصوص آلرژی فصلی و تنفسی شیوع بالایی دارد.

 

وی افزود: در بین بیماری‌های ویروسی، سرماخوردگی از شیوع بیشتری برخوردار است. سرماخوردگی در فصل بهار با علائمی چون تب، گرفتگی و ترشح بینی، تورم حلق، دل درد، حالت تهوع و اسهال همراه است گاهی نیز علائم تنفسی یا گوارشی در این بیماری دیده می‌شود.

 

دبیر انجمن پزشکان کودکان تصریح کرد: بیماری‌های ویروسی گاهی ممکن است با دل درد نیز همراه شود البته بیماری‌های ویروسی در مهد کودک و دبستان‌ها به کودکان منتقل می‌شود.

برای درمان این بیماری می‌توان از داروهای ضد تب و سرفه به همراه رژیم غذایی استفاده کرد.

 

بلور ساز با اشاره به علائم آلرژی‌های فصل بهار بیان کرد: آلرژی‌های فصل بهار در بین کودکان با علائمی چون گرفتگی بینی و خارش آن، عطسه، خارش گلو همراه است. البته خارش شدید گوش و چشم نیز در این بیماری دیده می‌شود. البته آلرژی‌‌های کودکان در فصل بهار بیشتر به دلیل گرده افشانی گل‌ها به وجود می‌آید.

 

همچنین بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا