روانشناسی

شوخی های زشتی که آقایان با همسرشان دارند

  فکر نکنید زن و شوهری که با هم مشکل پیدا می کنند، یک اتفاق خیلی بزرگ بینشان افتاده یا فیزیکی با هم درگیر شدند. بعضی از موضوعات بسیار ریز در زندگی وجود دارد که اگر آنها را رعایت نکنیم، رابطه ما با همسرمان را به تدریج خراب می کنند، پس بیایید با هم این رفتارها را بخوانیم و کنار بگذاریم.باید بگویم بسیاری از آقایان و مخصوصا پسرهای جوانی که ازدواج می کنند، هنوز در فضای مجردی به سر می برند و نمی دانند جلوی همسرشان چه باید بگویند و چه نگویند، اجازه بدهید خیلی ساده تر شوخی های رایج بعضی مردان را با همسرشان بگویم، البته دقت کنید اینها در فضای عادی و شوخی است :

شوخی های تهدیدی

– طلاق :مثلا همسر شما می گوید “اگه یک ماه آشپزی نکنم ،چیکار می کنی؟” بدترین جواب این است :”خب طلاقت میدم!” بعد هم غش غش می خندید و در پاسخ ناراحتی همسرتان می گویید :”بابا شوخی کردم” .همسر شما هم ناراحت می شود و شما او را “بی جنبه” خطاب می کنید و یک شوخی ساده می شود بهانه ای برای جنجال.حالا اگر خیلی مرد خوبی باشید، از دل همسرتان هر طور شده در می آورید، اما یک اتفاق خیلی بد افتاده، همسر شما نگران و مضطرب می شود، به فکر می رود، ناراحت می شود و … البته منظور این نیست که با یک شوخی کوچک همه چیز خراب می شود، منظور این است که وقتی از این شوخی ها کردید، کم کم عادت تان می شود و به تدریج تیشه به ریشه رابطه می زنید.

– مرگ و زندان :آقا یک سرماخوردگی کوچک گرفته، به همسرش می گوید :”خانم اون قلم و کاغذ رو بردار بیار آخرین وصیت هام رو بکنم.” یا مثلا زیاد هستند آقایانی که تا مشکلی در کارشان پیش می آید می گویند :”خانم اون وسایل ما رو جمع کن امروز فرداست که با مامور بیان دنبالم.” یا “سعی کن ماهی یه بار بیای ملاقاتم و کمپوت آناناس هم بیاری!” البته اینها نمونه است ولی حرف هایی است که زیاد در زندگی ها هستند و هیچ پایه و اساسی ندارند و مرد فقط برای شوخی اینها را بیان
می کند، ولی نمی داند با همین شوخی ها به همسرش لطمه روحی می زند و او را نگران و مضطرب می سازد.

شوخی های مردانه

– شوخی های فیزیکی :یک سری شوخی هایی هست که ما در فضای دوستانه خودمان انجام می دهیم، مثلا با بیل می زنیم توی سر رفیقمان و به مدت نیم ساعت با هم می خندیم ولی هرگز از این شوخی ها با همسرتان نکنید، خانم ها احساسات بسیار قوی ای دارند، پس از این شوخی ها اصلا نکنید.

شوخی های تمسخر آمیز

– شوخی در مورد اعضای خانواده :مثلا خانمی به همسرش می گوید :” اگر مشکلی پیش اومد، بابای من هست که کمکمون کنه” شما هم قصدی ندارید و به شوخی می گویید :”بابای تو هنوز قسط جهیزیه ات رو داده که بخواد کاری کنه حالا!”این شامل شوخی با اعضای خانواده مخصوصا بزرگترها و پدر و مادر هم می شود، یعنی فرضا با پدر همسرتان یا مادر همسرتان شوخی ای کنید که دور از شان آنها باشد یا بی ادبی محسوب شود.

– مسخره کردن :مسخره کردن همیشه بد است، مسخره کردن همسر بدتر و مسخره کردن همسر در حضور دیگران بدترین کار ممکن. این مسخره کردن می تواند جنبه های مختلفی داشته باشد، همسرتان کاری را درست انجام نداده شما با این کلمات او را صدا می کنید “نابغه! آی کیو! دانشمند!”یا مسخره کردن قد، هیکل یا لهجه همسر که این هم بسیار بد و زننده است، مسخره کردن غذا را هم زیاد دیده ام، مثلا به همسرتان می گویید :”عزیزم میشه بگی این غذایی که پختی دقیقا مزه چی میده ؟” یا :”این غذا رو برم بریزم جلو گربه ها ببینم لب میزنن یا نه!”نکته آخر را هم بگویم، لطفا اگر این شوخی ها را با همسرتان می کنید، بدون هیچ تعارفی، انتظار محبت و شادی و گرم بودن خانه و … را از او نداشته باشید.حتی ممکن است، به خاطر همین ناشی گری ها و شوخی های بی مورد، کارتان به  دادگاه خانواده و طلاق بکشد. پس لطفا مراعات کنید.

منبع : ذهن نو، زندگی نو

همچنین بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا