پزشکی و سلامت

روش ساده و موثر برای درمان سرفه های خشک در خانه

 

بهتر است، مصرف داروهای شیمیایی مصرفی خود را برای درمان گلو درد و سرفه‌ها برای همیشه کنار گذاشته و این راه خانگی را دنبال کنید.

به گزارش خبرنگار كلينيك گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ اگر شما نیاز از آن دست افرادی هستید، که از سرفه‌های متوالی عذاب می‌کشید، توصیه می‌شود، که این راه درمانی خانگی را امتحان کنید،این روش کمک می‌کند، تا از مصرف داروهای شیمیایی و نا‌مطلوب دوری کرده و از مضرات آنها به دلیل مواد‌افزودنی که دارند،خلاص شوید.
این روش خانگی بسیار ساده بوده، و برای تهیه آن به موادی چون عسل، آب‌لیمو، زنجبیل و میخک نیاز خواهید داشت، با چند گام آسان می‌توانید با این مواد قطره‌ای را تهیه کنید و خود را در برابر سرفه‌های ازار‌دهنده بیمه کنید.
اگر دوست ندارید که برای تهیه این قطره از شکر استفاده  کنید‌ می‌توانید‌روش زیر را پی بگیرید:

مواد لازم عبارت است:

2.5 فنجان اب فیلتر شده

2 فنجان عسل ارگانیک

لیمو

زنجبیل

میخک

در این روش ابتدا شکر داخل ظرف ریخته و یک لیوان آب به آن افزود و روی حرارت قرار دهید، سپس نصف لیمو را آبگیری کرده و به آن اضافه کنید،بعد از آن یک قاشق عسل را افزود، و این مواد را روی حرارت مخلوط کنید، سپس یک قاشق غذاخوری زنجبیل و یک قاشق چایخوری میخک اضافه کرده و همه این مواد را تا مرحله سخت شدن مخلوط کنید، سپس این مواد را به صورت قطره قطره روی ظرف ریخته و صبر کنید خنک شوند، در پایان می‌توانید از این قرص‌ها استفاده کنید.

 

همچنین بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا