اجتماعی

خطرناکترین کفش برای پسران خردسال

کفشدرد پا همیشه مخصوص افراد مسن نیست بلکه می‌تواند حتی کودکان خردسال را نیز درگیر کند که البته این درد پا باید توسط والدین جدی گرفته شود.

به گزارش  خبرنگار بهداشت و درمان  باشگاه خبرنگاران؛ پزشکان به والدین توصیه می‌کنند که بر میزان فعالیت جسمانی فرزندان خود نظارت دقیقتری داشته باشند.

گفتنی است: یکی از مشکلات شایع در کودکان به ویژه پسران در سنین هشت الی 14 سال درد در ناحیه پاشنه پا می‌باشد.

بررسی‌ها نشان می‌دهند؛ در طی این سنین به دلیل اینکه صفحه رشد استخوانی هنوز بسته نشده است، استخوان پاشنه پا هنوز در حال رشد می‌باشد و به ویژه استخوان جدید در آن مناطق ایجاد می‌شود که می‌تواند سبب درد در ناحیه پشت پاشنه پا شود این درد می‌تواند تولید التهاب در کودک شود به ویژه که استخوان پاشنه پا به تاندون‌ها نیز وصل می‌شود و سبب درد عضلانی در آن ناحیه نیز می‌شود.

ازجمله مواردی که باعث تشدید درد در پسران می‌شود استفاده ازکفش‌های تخت و غیراستاندارد است که سبب فشار مضاعف به پاشنه پا می‌شود و کودک ناخودآگاه بر روی پنجه پا راه می‌رود که سبب درد در پنجه پا نیز در دراز مدت می‌شود.

پزشکان برای رفع این علائم توصیه می‌کنند؛ درصورتی که والدین متوجه درد مزمن در پاشنه پای کودک خود شدند سریعا به پزشک مراجعه نمایند زیرا در موارد نادر این درد می‌تواند نشانه وجود تومور خوش خیم در آن ناحیه باشد.

همچنین، کم کردن فعالیت‌های ورزش سنگین و نیز ماساژ پا و پوشیدن کفش‌های استاندارد می‌تواند از شدت عوارض این مشکل بکاهد.

اهمیت ندادن به درمان این مشکل می‌تواند همزمان با رشد فرزندان پسر افزایش یابد و در بزرگسالی مشکلات ستون فقرات و گردن برای آنها ایجاد نماید.

لطفا نظر خود را در مورد مطلب بالا در قسمت اعلام نظرات ذکر کرده و نوع مقالات و اخبار مورد علاقه خود را بیان کنید به بهترین نظرات هدایای نفیسی تعلق خواهد گرفت . باتشکر

 

همچنین بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا