پزشکی و سلامت

حوله حمام محلی مناسب برای رشد قارچ ها

 

حوله حمام یکی از لوازم بهداشت فردی است که اگر به شکل مناسب شسته یا خشک نشود به محل مناسبی برای رشد و تکثیر باکتری‏، قارچ و کپک ها تبدیل می شود.

به گزارش گروه علمی،‌ پزشكی باشگاه خبرنگاران، کارشناسان بهداشت محیط هشدار می دهند که نشستن حوله های حمام برای مدت طولانی تر از سه یا چهار بار استحمام سبب می شود که حوله ها به محل مناسبی برای رشد و تکثیر باکتری ها و کپک ها تبدیل شوند.

همچنین خشک کردن مناسب حوله ها نیز موضوع مهم دیگری است که باید به آن توجه کرد، زیرا اگر پس از استحمام و استفاده از حوله آن را در گوشه‏ ای انداخت و یا در حمام و محلی تاریک و مرطوب قرار داد محیط مناسب برای رشد و تکثیر باکتری ها و قارچ ها فراهم می شود.

بطور کلی رطوبت عامل مناسبی برای رشد میکروب‏ ها و قارچ ‏ها است. میکروب ‎ها پوست و وسایل مرطوب را دوست دارند و در محیط مرطوب ادامه حیات می‏ دهند.

بنابراین بهتر است حوله های حمام را پس از هر بار استحمام در محل مناسبی که هوا جریان دارد یا زیر نور خورشید قرار داد تا رطوبت حوله به طور کامل از بین برود.

در صورت استفاده از خشک‏ کن هم بهتر است وقتی حوله ‎تا 80 درصد خشک شد از دستگاه خارج و برای خشک شدن کامل زیر نور خورشید و در معرض جریان هوا قرار داد.

منبع سلامت نیوز

همچنین بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا