فرهنگ و هنر

تاثیر سریال‌های ماهواره‌ای بر طلاق زوج‌های میانسال

یک جامعه شناس گفت: سریال‌های ماهواره‌ای می‌توانند تاثیر عمیقی منفی بر اخلاق و روابط زنان و مردان بگذارند.

دکترامان الله قرائی مقدم در گفت‌وگو با ایسنا، افزود: طلاق در پنج سال اول زندگی و بین 35 تا 40 سالگی بیش از زمان‌های دیگر رخ می‌دهد و در دوران میانسالی برخی ازمردان به فکر ازدواج مجدد می‌افتند.
وی با بیان اینکه عوامل متعددی بر شکست ازدواج موثر است، اظهارکرد: ازدواج اجباری، رابطه نامشروع زوجین با زنان و مردان دیگر در موفق نبودن زندگی مشترک موثر هستند.
این جامعه شناس با بیان اینکه درجوامع امروزی معنویت کمرنگ و پایبندی به اصول اخلاقی اعتقادی و انسانی ضعیف‌تر شده است، تاکید کرد: از سوی دیگر رسانه‌های ماهواره‌ای بنا به فرمایش مقام معظم رهبری ایران را مورد تهاجم و ناتوی فرهنگی قرار داده‌اند به عنوان نمونه سریال و فیلم‌های تولید شده در آمریکای جنوبی بی‌بندوباری جنسی را ترویج می‌کنند.
وی درباره راهکارهای برخورداری زوجین از زندگی مشترک خوب در دوران میانسالی گفت: لازم است باورها و اعتقادات دینی و اخلاقی و پایبندی به معنویات، گسترش یابد.از سوی دیگر زن و مردی که در دوران میانسالی طلاق بگیرند، امکان ازدواج موفق برای آن‌ها وجود ندارد و ممکن است زنان به سمت آسیب‌های اجتماعی سوق پیدا کنند.
قرائی مقدم در پایان تاکید کرد: پس از طلاق هم زن و هم مرد فرومی ریزند واحساس شکست می‌کنند و زنان و مردان باید به این نکته توجه کنند که هیچ زن یا مردی برای آن‌ها همسر اولشان نمی‌شود ودر ازدواج‌های بعدی نیز همواره همسر خود را با زن یا شوهر قبلی خود مقایسه می‌کنند و از زندگی خود لذت نمی‌برند.

همچنین بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا