پزشکی و سلامت

بهترین ورزش‌ها، در بارداری را بشناسید

بارداریانجام تمرینات بسیار ساده در بارداری، ضمن حفظ اندام مادر، در کاهش انقباض عضلات لگن و ران و کاهش کمردرد نیز موثر است و مادر را از نظر روحی و جسمی، برای زایمان آماده می‌کند.

دکتر محمدشمس اردکانی، متخصص زنان و زایمان، در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران گفت: بهترین ورزش در بارداری، پیاده‌روی در هوای آزاد، است. خانم باردار می‌تواند، درحدود نیم ساعت در روز و حداقل سه بار در هفته، پیاده‌روی کند.

وی افزود: راه رفتن باعث تقویت عضلات شکم شده و در ماه‌های آخر به راحت انجام شدن زایمان، کمک می‌کند. همچنین سلامت فرزند را نیز تضمین می‌کند.

دکتر شمس تصریح کرد: انجام تمرینات بسیار ساده در بارداری، ضمن حفظ اندام مادر، در کاهش انقباض عضلات لگن و ران و کاهش کمردرد موثر است و مادر از نظر روحی و جسمی برای زایمان آماده می‌کند.

وی همچنین گفت: مادران باردار می‌توانند دردوران بارداری، زانوها و دست‌ها را روی زمین قرار داده و کمر و شکم خود را به سمت بالا و پایین حرکت دهند. همچنین می‌توانند به پشت دراز کشیده زانوها را خم کرده و نفس‌های عمیق و آهسته بکشند.

دکتر شمس افزود: همچنین می‌توانند در حالی که ستون فقرات خود را راست نگه داشته‌اند، زانوها را از هم جدا کرده، به حالت تیم نشسته در آیند و سپس به حالت اولیه برگردند.

وی گفت: علاوه بر پیاده‌روی، انجام این حرکات نیز، در دوران بارداری به سلامت مادر و فرزند کمک می‌کند.

دکتر شمس تصریح کرد: در دوران بعد از زایمان نیز، برای برگشتن سریع‌تر ماهیچه‌های شکم و سایر قسمت‌ها، به حالت اولیه، می‌توان از حرکات کششی و نرمشی مختلف استفاده کرد در عین حال باید از انجام حرکات سنگین نیز پرهیز شود.

لطفا نظر خود را در مورد مطلب بالا در قسمت اعلام نظرات ذکر کرده و نوع مقالات و اخبار مورد علاقه خود را بیان کنید به بهترین نظرات هدایای نفیسی تعلق خواهد گرفت . باتشکر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا