پزشکی و سلامت

بسته‌بندی آبلیمو در بطری‌های ۲ لیتری آن را اکسیده می‌کند

معاون اداره کل نظارت بر فرآورده‌های غذایی سازمان غذا و دارو بر سخنان رئیس هیأت مدیره صنعت آبلیموی ایران، درخصوص غیر مجاز بودن بسته‌بندی آبلیمو در بطری‌های بزرگتر از دو لیتر صحه گذاشت.
به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس، سهیل اسکندری با تائید سخنان چند روز گذشته رئیس هیئت مدیره صنعت آبلیموی ایران، درباره تعامل موثر با سازمان غذا و دارو، خصوصا غیر مجاز بودن بسته بندی آبلیمو در بطری های بزرگتر از دو لیتر گفت: از آنجایی که مصرف آبلیمو در منازل بیشتر بعنوان چاشنی و طعم دهنده غذایی و بسیار اندک است وقتی مقادیر زیادی درظرف های حجیم نگهداری می شود احتمال اینکه نگهداری آن در شرایط نامناسب بسیار می شود که خود این موضوع باعث اکسیده شدن آبلیمو و آسیب دیدن مواد مفید آن بشود.

وی ادامه داد: تولیدکنندگانی که بر حسب سفارشات مراکز دولتی، ارگانها و سازمانها قصد دارند تولیدات خود را با بسته بندیهای بزگتر از دولیتر به فروش برسانند صرفا با انعقاد قرارداد مشخص می توانند نسبت به ارائه بسته بندیهای بزرگتر از 2 لیتربرای این چاشنی محبوب و قدیمی اقدام نمایند.
اسکندری با تاکید بر اینکه آبلیموهای اکسیده شده هیچگونه ارزش غذایی ندارد تصریح کرد: ویتامینهای مورد انتظار مصرف کننده، از یک میوه سالم از این محصولات بدست نخواهد آمد ضمن اینکه از نظر ظاهری نیز هم رنگش تغییر می کند و تغییر شکل در پی خواهد داشت.
معاون اداره کل نظارت بر فراورده های غذایی آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو در پایان با بیان اینکه توصیه عمومی ما به تازه خوری محصولات است اظهار داشت: این مطلب یکی از محورهای تغذیه سالم است.

همچنین بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا