فرهنگ و هنر

برندگان سیمرغ بلورین فجر، چقدر جایزه گرفتند؟

مطالبه: جوایز گران‌بهایی که مقدارش به شکل رسمی اعلام نشد / هر کدام از برندگان سیمرغ بلورین فجر، چه قدر جایزه گرفتند؟

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ” مطالبه ” جایزه نقدی برندگان سی‌ودومین جشنواره‌ی فیلم فجر چقدر بود و چرا ارقام این جوایز در اختتامیه اعلام نشد؟!

جشنواره‌ی فیلم فجر از جمله جشنواره‌هایی است که ارقام جوایز نقدی آن در هر دوره ساز و کاری دارد.

گاهی اهدای حواله خودرو میزان این جوایز را مشخص کرده است، حواله‌هایی که گاهی تا یک تا دو سال طول می‌کشید تا برگزیدگان آن را دریافت کنند و در برخی مواقع هم جایزه‌ها نقدی بود.

علیرضا رضاداد دبیر سی و دومین جشنواره فیلم فجر در نشست خبری خود در پاسخ به پرسشی در این‌باره، از تلاش برای تامین رقم جوایز نقدی به میزان دوره گذشته، به ارقام 20 تا 25 میلیون اشاره کرد اما باز هم هیچ وقت و حتی در مراسم اختتامیه به طور شفاف میزان جوایز هر بخش به تفکیک اعلام نشد.

بر اساس پیگیری‌های خبرنگار سینمایی ایسنا، جایزه برندگان سیمرغ در بخش سودای سیمرغ، 25 میلیون تومان بوده است.

همچنین میزان جایزه ویژه هیات داوران و همچنین جایزه نقدی برندگان سیمرغ در بخش نگاه نو، 20 میلیون تومان بود که به صورت چک به آن‌ها پرداخت شده است.

البته میزان جوایز نقدی همراه با دیپلم افتخار بخش‌های مختلف جشنواره هنوز چندان مشخص نیست اما ارقام 10 و 15 میلیون تومان (در بخش‌های نگاه نو و سودای سیمرغ) برای آنها گفته می‌شود.

در بخش مواد تبلیغی و عکس جشنواره سی و دوم مانند ادوار گذشته، جایزه نقدی کمتر از بخش‌های دیگر پیش‌بینی شده بود و سیمرغ‌داران پنج میلیون تومان دریافت کردند.

*ایسنا

لطفا نظر خود را در مورد مطلب بالا در قسمت اعلام نظرات ذکر کرده و نوع مقالات و اخبار مورد علاقه خود را بیان کنید به بهترین نظرات هدایای نفیسی تعلق خواهد گرفت . باتشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا