فرهنگ و هنر

بازتاب لباس ایرانی «اشتون» در یک روزنامه انگلیسی

روزنامه «دیلی تلگراف» در گزارشی با اشاره به لباس طراحی شده توسط یک طراح برجسته ایرانی برای «کاترین اشتون»، مسئول سیاست خارجه اتحادیه اروپا، این لباس را راه حلی برای برطرف ساختن یک مشکل شکلی در مذاکرات با طرف ایرانی معرفی کرده است.

دیلی تلگراف با بازتاب خبر و تصویر انتشار یافته توسط ایسنا درباره طراحی لباس ایرانی برای «کاترین اشتون» از سوی یک طراح ایرانی، از تصمیم این چهره سیاسی برای به تن کردن این لباس در یکی جلسات دیپلماتیک خبر می دهد.

در ادامه این گزارش که به قلم «مایکل تئودولو» نوشته شده است، می خوانیم: میترا تمجیدی طراح این لباس از استقبال اشتون از این لباس و تصمیم وی برای پوشیدن آن در یکی از نشست های دیپلماتیک خبر داده و اعلام کرده است طرح این لباس در واقع تلفیقی از لباس ایرانیان قدیم با طراحی و لباس های مدرن و امروزی است.

بنا بر این گزارش، در ماه مارس هم یک طراح کُرد ایرانی به نام سوسن جدّت جاسبی اعلام کرد که قصد دارد یک لباس سنتی کردی برای اشتون به عنوان حرکتی نمادین صلح و دوستی میان کشورهای جهان طراحی کند و رسانه های ایرانی در آن زمان اعلام کردند که این لباس در دور بعدی مذاکرات هسته ای به اشتون اعطا خواهد شد.

این گزارش می افزاید: کاترین اشتون در راس یک تیم بین المللی متشکل از شش قدرت جهانی شامل آمریکا و انگلیس وارد دور جدید مذاکرات با ایران شده است تا تنش های میان ایران و غرب بر سر مسائل هسته ای پس یک از دهه پایان یابد.

بنا بر اعلام دیلی تلگراف، میترا تمجیدی تاکنون طراحی لباس برای چندین تن از مقامات رسمی را برعهده داشته و تاکنون سه بار به عنوان طراح برتر لباس در ایران شناخته شده است.(ایسنا)

همچنین بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا