مد و استایل

راهنمای انتخاب عینک با فرم صورت

با توجه‌ به فرم صورت و ویژگی‌های آن، انتخاب عینک مناسب می‌تواند تأثیر زیادی بر ظاهر و استایل شما داشته باشد. اینکه چه نوع عینکی برای شما مناسب است، بستگی به شکل صورت شما دارد. در ادامه با زندگی سالم همراه شوید تا در مورد انتخاب عینک بر اساس فرم صورت بپردازیم:

صورت گرد

پیشانی، گونه‌ها و چانه افراد با صورت گرد، طول و عرضی یک اندازه دارد و خطوط گونه و فک آن‌ها نیز نرم است. اگر صورت شما گرد است، عینک‌های کمی کشیده و با فریم‌های مستطیلی یا مربعی می‌توانند صورت شما را کشیده‌تر نشان دهند و از گردی آن کم کنند.

صورت مستطیلی

برای صورت‌های مستطیلی، عینک‌های با فریم‌های گرد و منحنی می‌توانند جلوه زیبایی به آن‌ها بدهند و زاویه‌های صورت را زیباتر کنند.

صورت مثلثی

پیشانی این افراد باریک و خط فک و چانه‌شان پهن است. در صورت‌های مثلثی، عینک‌های با فریم‌های بزرگ و پهن بهترین گزینه ممکن هستند تا تعادل بین قسمت‌های مختلف صورت حفظ شود. به دنبال فریم‌هایی باشید که با تضادهای بالا و پایین صورتتان بازی می‌کنند و شکل‌های گرد و زاویه‌دار را با یکدیگر ترکیب می‌کنند.

صورت کشیده

برای صورت‌های بلند، عینک با فریم‌های کوچک و مناسب اندازه مناسب هستند تا صورت را کوتاه‌تر نشان دهند. فریم‌های مربعی‌شکل، دارای اشکال هندسی یا مدل‌های کشیده‌تر و فریم‌هایی که دورنگ هستند، برای این چهره‌ها مناسب‌تر هستند.

صورت بزرگ

اگر صورت شما بزرگ است، عینک با فریم‌های بزرگ می‌توانند به زیبایی و جلوه صورت شما اضافه کنند. هنگام خرید عینک‌طبی برای چنین افرادی فریم‌هایی که کمی پهن‌تر از صورت هستند بهتر زیبایی چهره آنها را نشان می‌دهد.

انتخاب عینک با فرم صورت

انتخاب اندازه فریم

اندازه‌های مختلف فریم تمام عینک‌ها در بخش داخلی دستهٔ آن‌ها نوشته شده است. این اندازه‌ها سه عدد هستند که هر کدام یک مقیاس را نشان می‌دهند. برای اینکه بهتر متوجه این اندازه‌ها شوید، آن‌ها را با حروف «الف»، «ب» و «ج» مشخص می‌کنیم.

عدد سمت راست اندازه‌های عینک یا «ب» نیز اندازهٔ عرض پل عینک را نشان می‌دهد. این بخش در فاصلهٔ میان دو عدسی عینک قرار دارد و روی بینی شما قرار می‌گیرد.

عدد سمت چپ اندازه‌های عینک یا همان «الف»، نشان‌دهنده قطر عدسی است. این اندازه، اندازه پهن‌ترین نقطه از قطر عدسی را نشان می‌دهد که با میلی‌متر اندازه‌گیری می‌شود. این عدد برای انتخاب عینکی مناسب بسیار اهمیت دارد.

حرف «ج» هم طول دسته‌های عینک شما را نشان می‌دهد.

در انتخاب فریم عینک‌طبی هیچ درست و غلط کاملی وجود ندارد. شما باید فریم‌های مختلف را بررسی و امتحان کنید تا بهترین آن‌ها را پیدا کنید.

انتخاب عینک مناسب برای فرم صورت شما می‌تواند به تعادل و زیبایی ظاهر شما کمک کند. حالا کافی است باتوجه‌به ویژگی‌های خود و فرم صورت خود، عینک مناسب را انتخاب کنید و استایل خود را بهبود ببخشید.

همچنین بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا