پاسخ های ویزیت رایگان

آیا گیاه کرفس (Celery) نفاخ است؟

متخصص طب سنتی و درمان‌های گیاهی امین پوررضا:

کرفس گیاهی است به ارتفاع ۲۰ تا ۶۰ سانتی متر که ساقه‌ای منشعب دارد و در تمام دنیا به راحتی می‌روید. کرفس بهترین ماده غذایی برای برطرف کردن عفونت مجاری ادرار و اسید اوریک بالا از طریق ضدعفونی مجاری ادراری است، به گونه‌ای که روغن‌های فرار در کرفس باعث گشاد شدن مجاری کلیه می‌شوند.

این گیاه حاوی ویتامین c زیادی است و به همین دلیل مصرف آن به تقویت لثه‌ها کمک کرده و از بروز بیماری اسکوربوت پیشگیری می‌کند. اسیدهای چرب فرار موجود در این گیاه، محرک اشتهاست.

همچنین پتاسیم موجود در کرفس علاوه بر تحریک ادرار باعث کاهش فشار خون می‌شود و به همراه گوگرد موجود در آن بیش از همه برای بیماران مبتلا به نقرس و افرادی که از دردهای مفصلی و روماتیسم رنج می‌برند، توصیه می‌شود.

مصرف کرفس به افراد کم‌خون، توصیه می‌شود. این گیاه دارای خاصیت ضدمیکروبی است و در بهبود آسم و سرماخوردگی‌های ریوی مناسب است. آب کرفس به صورت غرغره برای رفع گلودردهای خشک به دلیل خاصیت ضدعفونی کننده‌اش مفید است.

این گیاه حاوی درصد بالایی فیبر است، بنابراین ملین بسیار مناسبی به شمار می‌آید و مصرف برگ و ساقه‌های کرفس در مورد افرادی که از ناراحتی‌های گوارشی نظیر یبوست رنج می‌برند، بسیار نافع است.

آیا گیاه کرفس (Celery) نفاخ است؟ آیا می‌توان آن را خام خورد؟

همچنین کرفس ضد نفخ است و تب را پایین می‌آورد. این گیاه از تصلب شرائین جلوگیری می‌کند و مصرف آن به خصوص به افراد درگیر با بیماری‌های قلب و عروق و بالا بودن چربی‌های خون بسیار توصیه می‌شود.

گیاه کرفس
آیا گیاه کرفس نفاخ است؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا