فناوری

آیا می دانید چگونه می شود در شب، عکس های روشن گرفت ؟

NightCap یکی از اولین برنامه‌هایی است که در iOS به کاربر اجازه می‌دهد با سرعت پایین شاتر عکس بگیرد ، یعنی با باز نگه‌داشتن دریچهٔ شاتر به‌صورت طولانی‌مدت می‌توانید عکسی با روشنایی بهتر بگیرید که نویز کمتری دارد و جزئیات آن به‌خوبی مشخص می‌باشند.

به گزارش دریچه فناوری اطلاعات باشگاه خبرنگاران ؛ جالب است بدانید قابلیت تعیین سرعت شاتر ، یکی از مزیت‌های دوربین‌های حرفه‌ای نسبت به دوربین‌های موبایل است،که با کم کردن سرعت شاتر، زمان بیشتری برای ورود نور به سنسور وجود خواهد داشت. لذا در محیط‌های کم‌نور می‌توان عکس‌هایی با روشنایی بیشتر گرفت. تصویربرداری از حرکت نور (مثل رقص نور، حرکت نور چراغ خودروها در خیابان، نقاشی با نور در هوا) نیز به‌وسیلهٔ باز نگه‌داشتن دریچهٔ شاتر هنگام عکس‌برداری انجام می‌شود.

وقتی دریچهٔ شاتر برای طولانی‌مدت باز است، کوچک‌ترین لرزشی باعث خراب شدن تصویر می‌شود. این امکان را در گوشی‌های موبایل قرار نداده‌اند چون موبایل‌ها عموماً در دست قرار می‌گیرند و نه بر روی پایه، لذا لرزش دست باعث خراب شدن این‌چنین عکس‌ها می‌شود.

حال در نظر می‌گیریم که گوشی را درجایی ثابت نگاه داشته‌ایم و می‌خواهیم در شب عکس بگیریم. برای برداشتن محدودیت سرعت شاتر می‌توانید از برنامهٔ NightCap pro استفاده کنید.

ightCap یکی از اولین برنامه‌هایی است که در iOS به کاربر اجازه می‌دهد با سرعت پایین شاتر عکس بگیرد. حال سازندهٔ آن نسخهٔ پیشرفتهٔ NightCap را منتشر کرده است که از iPad پشتیبانی می‌کند و گزینه‌های فیلم‌برداری در شب، تقویت‌کنندهٔ نور و دو گزینه برای باز نگه‌داشتن طولانی‌تر شاتر به آن اضافه شده است.

حالت Light Trail به شما امکان می‌دهد از حرکت ستاره‌ها عکس بگیرید. در این حالت دریچهٔ شاتر تا هر زمان که شما بخواهید باز خواهد بود. با این گزینه می‌توانید علاوه بر حرکت ستاره‌ها، از صحنه‌های معمولی هم عکس بگیرید. با باز نگه‌داشتن دریچهٔ شاتر به‌صورت طولانی‌مدت می‌توانید عکسی با روشنایی بهتر بگیرید که نویز کمتری دارد و جزئیات آن به‌خوبی مشخص می‌باشند.

همچنین بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا