آرایش و زیبایی

آموزش پدیکور در خانه

به دلیل قرارگرفتن پاها در کفش پوست کف پا به‌ویژه قسمت پاشنه خشک می‌شود و باعث بروز پینه می‌شود. لایه‌برداری کف پا باعث می‌شود خشکی کف پا کاهش یابد و از بروز پینه در این بخش از بدن جلوگیری شود. شما می‌توانید پاهایتان را درچند مرحله ساده و کاربردی در خانه پدیکور کنید.

مراحل انجام پدیکور در خانه

1. پاک کردن لاک ناخن

اگر روی ناخن‌های پایتان لاک دارید با استفاده از لاک‌پاک‌کن ناخن‌ها را پاک کنید.

2. پاکسازی پا

پاها را تا مچ در تشت آب گرم قرار دهید و با هر ماده خوشبو و شوینده‌ای که بوی آن را دوست دارید پاک‌سازی کنید. نمک دریایی، کوکتل‌های پدیکور یا جوش‌شیرین هم مناسب هستند.

در این مرحله می‌توانید چند سنگ ماساژ هم در درون تشت قرار دهید و زمانی که پاهایتان در آب قرار دارند کف پا را روی این سنگ‌ها ماساژ دهید. پاهایتان را نیم ساعت در آب بگذارید.

3. لایه برداری

پس از آن که پوست نرم شد نوبت به لایه‌برداری می‌رسد. شما می‌توانید برای لایه‌برداری پاها از سنگ‌پا یا اسکراب طبیعی و کرمی استفاده کنید.

4. ماساژ پا

پس از لایه‌برداری نوبت به ماساژ پا می‌رسد. ماساژ باعث افزایش گردش خون در پا می‌شود.

5. فرم دهی ناخن ها

در مرحله آخر ناخن‌ها را فرم دهید. پاهایتان را با حوله خشک کنید. برای پدیکور ناخن در خانه به ست‌های پدیکور ناخن‌گیر معمولاً سوهان و پولیش ناخن احتیاج دارید.

مراحل فرم دهی ناخن

ابتدا با استفاده از پوشر کوتیکول، پوست مرده یا همان کوتیکول اطراف ناخن را به بیرون بدهید. سپس با قیچی مخصوص پدیکور این پوست‌های مرده را قیچی کنید.

سپس ناخن‌هایتان را با ناخن‌گیر کوتاه کنید و پس از آن با استفاده از سوهان یا پولیش ناخن‌هایتان را فرم دهید تا ناخن‌ها یک‌دست و مرتب شوند.

می‌توانید از انواع لوسیون برای آبرسانی استفاده کنید. سپس لاک‌بزنید. برای افزایش ماندگاری لاک پا بیس کوت روی ناخنتان بزنید و اجازه بدهید چند دقیقه بماند و خشک شود، سپس لاکی را که انتخاب کرده‌اید روی انگشتتان بزنید و پس از این که خشک شد روی آن تاپ کوت بزنید.

همچنین بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا