1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (به این مطلب رتبه دهید)
Loading...

دانش آموز زیرک از دام آدم ربایان نجات یافت

0
29
حادثه

 

‌دعوای کودکانه دو پسر دانش‌آموز در مدرسه به سناریوی آدم‌ربایی گره خورد. پسر ربوده شده در ماجرایی پلیسی موفق شد پدرش را از ماجرا باخبر کند و دو آدم‌ربا را تحویل پلیس دهد.

به گزارش سرویس حوادث جام نیـوز، دو هفته قبل مرد میانسالی سراسیمه به کلانتری‌ای در غرب تهران رفت و گفت دو مرد ناشناس پسر ۱۲ ساله‌اش را ربوده‌اند.

 

شاکی در توضیح ماجرا گفت: لحظاتی قبل از تلفن همراه پسرم پیامکی مشکوک برای من ارسال شد. پیامک نوشته شده بود «مرا دو مرد ناشناس ربوده‌اند مرا نجات بدهید» در حالی که خیلی نگران پسرم بودم با تلفن همراهش تماس گرفتم، اما جواب نداد.

 

بنابراین بلافاصله به طرف کلانتری راه افتادم تا از مأموران کمک بگیرم که در میانه راه دوباره با تلفن همراه حمید تماس گرفتم، اما این بار حمید با صدای آرام گفت: دو نفر او را ربوده‌اند و به خانه‌ای در نزدیکی خانه‌مان منتقل کرده‌اند. حمید پس از اینکه آدرس خانه را داد، تلفنش قطع شد.

 

پس از طرح این شکایت تیمی از مأموران کلانتری به همراه شاکی به آدرس داده شده اعزام شدند. مأموران پس از رسیدن به خانه مورد نظر پسر ربوده شده را که در یکی از اتاق‌ها حبس شده بود، نجات دادند، و دو پسر جوان گروگانگیر را دستگیر و به اداره پلیس منتقل کردند.

 

حمید درباره این حادثه به مأموران پلیس گفت: ساعتی قبل در حال برگشت از مدرسه به خانه‌مان بودم که در کوچه‌ای خلوت این دو پسر جوان با موتورسیکلتی راه را بر من سد کردند. ابتدا فکر کردم آنها زورگیر هستند بنابراین از دام آنها فرار کردم و وارد کوچه دیگری شدم و بلافاصله پول‌ها و تلفن همراهم را داخل جورابم پنهان کردم تا سارقان موفق به زورگیری نشوند، اما آنها که با موتورسیکلت در تعقیبم بودند، به من رسیدند و مرا گرفتند.

 

به آنها گفتم که دانش‌آموزم و چیزی همراه ندارم، اما دو پسر خشن با تهدید چاقو مرا سوار موتورسیکلت و تهدید کردند هیچ حرکتی نکنم تا اینکه چند کوچه آنطرف‌تر مرا به داخل خانه‌ای بردند.
التماس کردم مرا رها کنند و حتی گریه کردم، اما فایده‌ای نداشت. آنها گفتند که از مرد دیگری دستور دارند مرا اینجا به زور نگه‌دارند و منتظر او هستند. پس از این شنیدم که یکی از آنها با مردی به نام سعید تلفنی حرف می‌زد و می‌گفت که گروگان را در خانه حبس کرده‌اند و منتظر او هستند و همچنین فهمیدم که آنها نیت شومی در سر دارند تا اینکه وقتی از اتاق بیرون رفتند و در را روی من قفل کردند، بلافاصله گوشی تلفن همراهم را که داخل جورابم پنهان کرده بودم، بیرون کشیدم و پیامکی به گوشی پدرم فرستادم و او را از ماجرا باخبر کردم.

 

وی در ادامه گفت: وقتی نام سعید را از یکی از آدم‌ربایان شنیدم، خیلی برای من آشنا بود تا اینکه فهمیدم برادر بزرگ یکی از همکلاسی‌هایم سعید نام دارد. همان لحظه یادم آمد که چند روز قبل با همکلاسی‌ام درگیری داشتم و او مرا تهدید کرده بود، به همین خاطر احتمال می‌دهم برادر او این دو پسر جوان را اجیر کرده تا مرا بربایند و مورد آزار و اذیت قرار دهند.
پس از این مأموران دو متهم را مورد بازجویی قرار دادند. آنها در نخستین بازجویی‌ها جرم خود را انکار کردند و مدعی بودند انگیزه آدم‌ربایی نداشته‌اند. یکی از آنها گفت: من و دوستم پسر دانش‌آموز را می‌شناسیم. ساعتی قبل او را داخل کوچه دیدم و خواستیم با ما به این خانه بیاید تا با هم بازی کامپیوتری انجام بدهیم اما او از ما شکایت آدم‌ربایی کرد.
با طرح این شکایت متهمان برای تحقیقات بیشتر به دستور قاضی سیفی، بازپرس شعبه چهارم دادسرای جنایی تهران در اختیار کارآگاهان پلیس آگاهی قرار گرفتند. متهمان در تحقیقات تخصصی لب به اعتراف گشودند و اقرار کردند با گرفتن یک میلیون تومان از مردی به نام سعید دست به آدم‌ربایی زده‌اند.

 

یکی از متهمان گفت: چند روز قبل سعید به سراغ ما آمد و پیشنهاد داد با گرفتن یک میلیون تومان پسر ۱۲ ساله را برباییم و به خانه یکی از اقوامش ببریم. او به ما گفت که پسر دانش‌آموز چند روز قبل برادر کوچک‌تر از خودش را هنگام بازی فوتبال در مدرسه به شدت کتک زده است و همین موضوع باعث شده برادرم پیش دوستانش حقیر شود. او گفت که برادرم وقتی موضوع را برای من تعریف کرد، به او قول دادم انتقام سختی از پسر دانش‌آموز بگیرم.
پس از این سعید ما را به محل آورد و از دور حمید را به ما نشان داد و بعد هم کلید خانه یکی از بستگانش را داد و قرار شد پس از آدم‌ربایی او را به آنجا منتقل کنیم. ما طبق نقشه سعید عمل کردیم و پسر دانش‌آموز را ربودیم و به خانه مورد نظر بردیم و منتظر سعید بودیم که زیرکی پسر دانش‌آموز ما را به دام انداخت.

 

متهم دیگر هم در بازجویی‌ها با تأیید حرف‌های همدستش گفت: حمید مرا با ۵۰۰ هزار تومان فریب داد. او مدعی بود نقشه آدم‌ربایی‌اش حساب شده است، اما آخرش در دام پلیس گرفتار شدیم.
دو متهم برای تحقیقات بیشتر به دستور قاضی سیفی در اختیار مأموران پلیس آگاهی قرار گرفتند. تحقیقات برای شناسایی و دستگیری سعید از سوی پلیس ادامه دارد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here

14 + نوزده =