نرم افزاری برای کنترل خودرو از راه دور

0
19
برنامه نرم افزار رایانه

یک نرم افزار کاربردی؛

 

با استفاده از این برنامه، مالکان اتومبیل می‌توانند از سطح سوخت یا شارژ باتری‌ خودرو آگاهی داشته باشند.

به گزارش سرویس علمی جام نیوز به نقل از ایسنا، شرکت‌های بی‌ام‌و و فولکس‌واگن، برنامه‌های نرم‌افزاری ساعت اپل را ارائه‌ داده‌اند که به کاربران، امکان کنترل عملکرد خودرو بدون بیرون‌آوردن تلفن از جیب‌شان را می‌دهند.

 

برنامه VW Car-Net متعلق به فولکس‌واگن، به مالکان فراموشکار خودرو اطلاع می‌دهد که آیا در، شیشه یا سقف متحرک خودرو را باز گذاشته‌اند یا خیر. آن‌ها همچنین با استفاده از این برنامه می‌توانند درها را قفل یا باز کنند.

 

برای افرادی که در پارکینگ شلوغ، خودرویشان را گم می‌کنند، برنامه VW Car-Net امکان نواختن بوق و فلش‌دادن چراغ‌های جلوی اتومبیل‌ را فراهم می‌کند. این برنامه نرم‌افزاری همچنین امکان نشان‌دادن مکان وسیله نقلیه بر روی یک نقشه و جهت‌ راه‌رفتن کاربر تا رسیدن وی به خودرو را فراهم می‌سازد.

 

افزون بر این، والدینی که از امانت‌دادن اتومبیل خانوادگی به فرزندانشان نگران هستند، می‌توانند از برنامه مزبور استفاده کنند زیرا این سیستم می‌تواند پیغام‌هایی درباره سرعت و عبور احتمالی خودرو از سرعت مجاز توسط فرزندان، را برای والدین بفرستد.

 

با استفاده از این برنامه، مالکان اتومبیل می‌توانند از سطح سوخت یا شارژ باتری‌ خودرو آگاهی داشته باشند. برنامه نرم‌افزاری VW Car-Net با تعدادی از مدل‌های سال 2014 و 2015 متعلق به شرکت فولکس‌واگن سازگارپذیر است.

 

برنامه نرم‌افزاری i Remote بی‌ام‌و نیز ماه گذشته رونمایی شد و بسیار شبیه برنامه VW Car-Net فولکس‌واگن است. برنامه بی‌ام‌و، به کاربران امکان گرم‌کردن یا خنک کردن خودرو را از راه دور می‌دهد و کاربران را از زمان شارژ کامل باتری اتومبیل آگاه می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here