برنامه‌های دانشگاه پیام نور برای ورودی‌های جدید/ دانشجویان نگران آینده شغلی نباشند

0
26

باشگاه خبرنگاران جوان گزارش می‌دهد؛

 

معاون فناوری و پژوهش دانشگاه پیام نور از ارائه برنامه‌هایی برای دانشجویان ورودی جدید در سال 94 خبر داد.

به گزارش خبرنگار  حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، دانشگاه پیام نور یکی از دانشگاه‌های دولتی محسوب می‌گردد که دانشگاه برتر کشوری می‌باشد و مدرک آن به لحاظ اعتبار دارای ارزش است.

 

گفتنی است، که پیام نور تنها دانشگاهی می‌باشد که تمامی سرفصل‌های مورد تأیید وزارت علوم را به طور کامل اجرایی می‌کند و امتحانات آن نیز به صورت متمرکز و سراسری بر اساس همین منابع و سرفصل‌ها تعیین شده، برگزار می‌گردد.

 

بنابر این به لحاظ کیفیت، دانشگاه خوبی محسوب شده و بر اساس ارزیابی‌های داخلی و بین‌المللی از رتبه خوبی برخوردار است.

 

این دانشگاه در حال حاضر دارای 30 هزار تجهیزات آزمایشگاهی – کارگاهی مستقر در دویست مرکز واحد می‌باشد که معاونت پژوهشی آن برای دانشجویان جدیدالورود برنامه‌های ویژه‌ای دارد.

 

تجهیز آزمایشگاه‌ها، اولویت برنامه‌های امسال دانشگاه پیام نور

دکتر علیپور، معاون فناوری و پژوهش دانشگاه پیام نور در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران گفت: در حال حاضر 21 هزار متر مربع فضای آزمایشگاهی – کارگاهی در دانشگاه پیام نور وجود دارد که در این فضاها تجهیزات مختلف مورد نیاز برای رشته‌های فنی و مهندسی نظیر درمان، صنایع، کامپیوتر و همین‌طور برای رشته‌های علوم پایه چون فیزیک، شیمی، زیست‌شناسی فراهم شده است تا دانشجویان بتوانند توسط این امکانات آموزشی دروس عملی، آزمایشگاهی خود را در رشته‌های مذکور و زیرنظر اساتید مجرب دانشگاه بگذرانند.

 

وی افزود: در برنامه‌ریزی‌های امسال این دانشگاه قصد داریم تا با قرار دادن بودجه مناسب آزمایشگاه‌ها را تجهیز کرده تا امکانات خوبی در اختیار دانشجویان قرار گیرد.

 

همچنین با در دست داشتن مجوز، تمامی این آزمایشگاه‌ها شاهد حضور کارشناسانی مجرب خواهد بود، این امکانات بستری را برای دانشجویان فراهم می‌آورد تا بتوانند فرجه‌های آزمایشگاهی خود را با موفقیت طی کنند.

 

دانشجویان شهرستانی با آسودگی تحصیل کنند

معاون فناوری و پژوهش با اشاره به تجهیزات دانشگاه پیام نور گفت: تعداد معدود دانشگاه‌هایی که هنوز تجهیز نشده‌اند در طی سال 94 جزو دانشگاه‌های مجهز قرار خواهند گرفت، که درپی آن دیگر دغدغه‌ و نگرانی برای آن دسته از دانشجویانی که از شهرهای دیگر برای تحصیل مهاجرت می‌کنند، وجود نخواهد داشت، این دانشجویان می‌توانند نزد خانواده‌های خود مانده و در تمامی مراکز دانشگاه‌های پیام نور در سطح کشور تحصیل کنند و از بابت مشکلات فرهنگی و نگرانی آسوده‌خاطر شوند.

 

حمایت نرم‌افزاری و سخت‌افزاری دانشجویان جدیدالورود

دکتر علیپور عنوان کرد: سعی داریم تمام امکانات مورد نیاز پژوهش و تحقیق را در اختیار دانشجویان جدیدالورود قرار داده و طی برگزاری کارگاه‌هایی، آنها را با این موضوعات بیشتر آشنا کنیم.

 

وی ادامه داد: همچنین در بحث کارآفرینی و موضوعات ارتباط با صنعت برنامه‌های خاصی را برای این دانشجویان در نظر گرفته‌ایم، طوری که هر دانشجوی محصل در دانشگاه پیام نور دغدغه اشتغال نداشته و به مهارت‌های کارآفرینی مسلط گردد چرا که معتقدیم با پرورش دانشجویان در زمینه کارآفرینی هیچ‌گاه به مشکل بیکاری برنخورده و آنها منتظر ایجاد شغل از سمت دیگران نخواهند بود.

 

گزارش از الهام رضایی

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here