حوادث

برادرکشی به خاطر قرص های ترک اعتیاد

سرهنگ کارآگاه علی ولیپور گودرزی، معاون مبارزه با جر ایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ ، از کشف پرونده جنایت خانوادگی در منطقه نازی آباد تهران خبر داد.

سرهنگ علی ولیپور گودرزی در توضیح این خبر گفت : ساعت ۱۱:۳۰ مورخه ۲۱/۱۲/ ۱۳۹۷ وقوع یک فقره فوت مشکوک در خیابان بهمن یار به کلانتری ۱۳۰ نازی آباد اعلام شد.

با حضور مأموران در محل و تأیید خبر اولیه، موضوع به اداره دهم ویژه قتل اعلام ، پرونده مقدماتی با موضوع فوت مشکوک تشکیل و تحقیقات در دستور کار کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

در تحقیقات مقدماتی، برادر کوچک متوفی در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: امروز صبح قرار بود تا فرش داخل اتاق خواب را برای شستشو به قالی شویی بفرستیم؛ برای برداشتن فرش به داخل اتاق خواب رفتم که متوجه شدم برادرم به نام ناصر ( ۳۶ ساله ) نفس نمی کشد و به همین علت موضوع را به برادر دیگرم به نام قاسم و مادرم اطلاع دادم ؛ ناصر را به داخل حمام منتقل کردیم تا شاید با شستن سر و صورتش به هوش آید اما او نفس نمی کشید و پس از آن متوجه شدم او فوت کرده است که بلافاصله موضوع را به اورژانش و پلیس اطلاع دادیم.

در شرایطی که اعضای خانواده متوفی مدعی بودند او به مرگ عادی فوت کرده ، اما پس از انتقال جسد به پزشکی قانونی و برابر نظریه تیم پزشکی مشخص شد که آثار کبودی ناشی از درگیری بر روی بدن متوفی کاملا مشهود بوده و علت مرگ ناشی از انسداد مجاری تنفسی بوده است.

همزمان با اعلام نظریه پزشکی قانونی مبنی بر وقوع جنایت ، کارآگاهان در تحقیقات خود اطلاع پیدا کردند که متوفی علاوه بر دو برادری که در تحقیقات اولیه حضور داشتند ، برادر دیگری به نام غلامرضا ( ۴۰ ساله ) دارد که خانواده در مدت تحقیقات هیچ اشاره ای به او نداشتند؛ در ادامه مشخص شد که غلامرضا اعتیاد شدیدی به مصرف موادمخدر دارد و از زمان اعلام خبر فوت برادرش دیگر دیده نشده است.

با توجه به شواهد، دلایل و قرائن بدست آمده، دستگیری غلامرضا در دستور کار کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت تا سرانجام در کمتر از ۲۴ ساعت از زمان وقوع جنایت یعنی در مورخه ۲۲/۱۲/۱۳۹۷ ، غلامرضا دستگیر و به اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد.

غلامرضا در تحقیقت اولیه منکر هرگونه درگیری و ارتکاب جنایت شد اما پس از شناسایی آثار ناشی از درگیری بر روی بدنش به ناچار لب به اعتراف گشود و به ارتکاب جنایت و قتل برادر خود اعتراف کرد.

غلامرضا در اعترافاتش به کارآگاهان گفت: به همراه ناصر داخل اتاق خوابیده بودیم؛ صبح روز پس از بیدار شدن از خواب به سراغ ساک دستی ام رفتم تا از قرص های ترک اعتیاد استفاده نمایم اما هیچ قرصی داخل ساک نبود؛ متوجه شدم که ناصر تمامی قرص ها را برداشته و استفاده کرده است. سعید دراز کشیده و در حال سیگار کشیدن بود؛ از او خواستم تا قرص ها را به من بازپس دهد که در ادامه با یکدیگر درگیر شدیم؛ روی سینه اش نشسته و گلویش را برای فشار دادم تا اینکه از ناصر از بینی و دهان دچار خونریزی شد. بسیار ترسیده بودم؛ حال طبیعی نداشتم؛ زمانی متوجه اتفاق شدم که برادر کوچکترم برای بردن فرش وارد اتاق شد و و فریاد زد که ناصر نفس نمی کشد؛ تصمیم گرفتیم تا موضوع را به صورت مرگ عادی نشان دهیم اما پلیس متوجه واقعیت شد و دستگیر شدم.

سرهنگ کارآگاه علی ولیپور گودرزی، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: با توجه به اعتراف صریح متهم به ارتکاب جنایت، قرار بازداشت موقت از سوی بازپرس محترم شعبه دوم دادسرای ناحیه ۲۷ تهران صادر و متهم جهت انجام تحقیقات نکمیلی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است.

مجله اینترنتی زندگی سالم

یلدا توکلی

عکس: لاجورد

همچنین بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا