امروز : جمعه ۱۳۹۵/۱۱/۱ می باشد.

علت بی حوصله شدن چیست؟چرا بی حوصله میشویم؟

علت بی حوصله شدن چیست؟چرا بی حوصله میشویم؟

در کاهش یا افزایش بی حوصلگی و دلتنگی عواملی می‌تواند موثر باشد که در زیر به برخی از آنها می‌پردازیم:
۱-یکنواختی
۲-نایکنواختی (عدم توافق و تجانس بین افکار و اندیشه‌های خودمان با کسانی که مراوده داریم، صحبت می‌کنیم، کار می‌کنیم، زندگی می‌کنیم و هرگونه ناهماهنگی و عدم درک کسل کننده دیگر).
۳-ویژگی‌های فردی و درونی
۴-ویژگی‌های فیزیکی و جسمانی
۵-شتاب و عجله در انجام کار:عجله در هر کار و در هر زمینه‌ای، از عوامل بسیار موثر در بی حوصلگی است، بیایید آرام و بی دغدغه، شتاب‌ها و شادی‌های زندگی را یکی پس از دیگری و با حوصله تمام، پشت سر بگذاریم.
۶-وضعیت و جایگاه اجتماعی فرد: اگر فرد توانسته باشدبه پایگاه و موقعیت مورد نظر و دلخواه خود دست یابد، طبعاراحت‌تر و عمیق تر به مسائل و موضوعات اطراف خود می‌پردازد.
۷-وضعیت و موقعیت اقتصادی فرد ‌ نیز از علل پر اثر و تعیین کننده در میزان و نوع بی‌حوصلگی در افراد است، هرچه اطمینان خاطر از گذران زندگی و تامین معاش و سرپناه بیشتر و بیشتر باشد، آرام بودن و صبوری نیز بیشتر می‌شود.
۸-وضعیت و موقعیت مکانی و ظاهری و ابزاری خانه، کوچه و محله‌ای که در آن زندگی می‌کنیم، اثرات کاملا مستقیم و معناداری بر ‌بی حوصلگی‌ ‌ یا ‌پر حوصلگی‌ افراد دارد، (هرچه خانه و کوچه و محله آرام‌تر، کم سر وصداتر، منظم‌تر و تمیزتر باشد حتما حوصله‌ها نیز قوی‌تر و بیشتر خواهند شد).
از جمع بندی تمامی موارد ذکر شده، می‌توان به این نتیجه دست یافت که علت العلل بی حوصلگی و  کم حوصلگی در بی انگیزه بودن نهفته است و در این میان، بدترین نوع بی حوصلگی زمانی است که حالت مزمن و همیشگی به خود می‌گیرد که در این صورت روزگار آدم را سیاه می‌کند.

علت بی حوصلگی چیست؟

بی حوصلگی

ارسال نظرات

پاسخی بگذارید

آخرین مطالب

آرشیو ماهنامه زندگی سالم

[caption id="attachment_23534" align="aligncenter" width="149"]سوالات پزشکی بپرسید ویزیت رایگان[/caption]