1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (به این مطلب رتبه دهید)
Loading...

تمام فوت و فن ها برای خوشمزه کردن خورشت قرمه سبزی

0
65
طرز تهیه خورشت قرمه سبزی خوشمزه

مواد لازم برای تهیه خورشت قورمه سبزی :

۱/۵ کیلو سبزی قورمه سبزی 

۷۰۰ گرم گوشت مغز ران گوسفند یا گوساله با قلم یا راسته بی استخوان

دو سوم لیوان لوبیا قرمز

زردچوبه ، نمک و فلفل به مقدار کافی

۷ عدد لیمو امانی

۱عدد پیاز

۱ قاشق رب گوجه فرنگی اگر مایلید

به میزان کافی روغن

آبغوره اگر مایلید

طرز پخت قرمه سبزی:

اول پیازها را خرد میکنیم به شکل نگینی و بعد همراه گوشت سرخ میکنیم. در ۲ لیوان آب لوبیا قرمز را خیس میکنیم و روی حرارت میگذاریم تا بجوشد و آب آن را خالی میکنیم. سبزی را بعد از پاک کردن و خرد کردن در روغن سرخ میکنیم اما باید مواظب بود سیاه نشود.سبزی را به همراه لیمو عمانی و لوبیا قرمز، گوشت ،زردچوبه ، فلفل ، پیاز را در قابلمه میریزیم و میگذاریم تا همه با هم پخته شوند. وقتی گوشت نیم پز شد نمک آن را بزنید و چاشنی آن را بسنجید و اجازه دهید خورشت جا بیفتد.

سبزی قرمه سبزی شامل ۶۰۰ گرم جعفری،۵۰۰ گرم تره ،۱۵۰ گرم  گشنیز، ۵۰ گرم شنبلیله و ۱۵۰ گرم اسفناج است. هرچه سبزی تازه تر باشد و ریزتر خرد شود خورشت بهتر جا می افتد و رنگ آن خوشرنگتر است. اگر سبزی را در فریزر نگه داری می کنید بهتر است هنگام استفاده آن را سرخ کنید تا سالم تر و خوش رنگتر بماند.

در صورت زیاد بودن شنبلیله خورشت تلخ میشود. البته بعضی ها شنبلیله دوست ندارند. هنگام سرخ کردن از اول کار روغن بریزید تا رنگ آن هم حفظ شود. گوشت قرمه سبزی باید در اندازه گردو باشد. خورشت قرمه سبزی با گوشت گوسفند بدون چربی خوشمزه تر از گوشت گوساله است.

چاشنی خورش قرمه سبزی لیموعمانی و در صورت دلخواه آبغوره است. همچنین در صورت تمایل یک قاشق رب گوجه به خورشت اضافه کنید. استفاده از گرد لیمو عمانی خورشت را تیره میکند میتوان خود لیمو عمانی را سوراخ کرد و در خورشت انداخت تا رنگش حفظ شود.

طرز تهیه خورشت قرمه سبزی خوشمزه

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here

5 × چهار =