1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (به این مطلب رتبه دهید)
Loading...

خودرو گران شد

0
41
خودرو

 

بازار خودرو ایران در شرایطی هنوز هم تحت فرمان رکود قرار دارد که با این وجود، قیمت برخی خودروهای داخلی از ۱۰۰ تا ۵۰۰ هزار تومان افزایش یافته است.

به گزارش سرویس اقتصادی “جام نیـوز”،  آن طور که فعالان بازار می گویند، بی میلی مشتریان به خرید خودرو همچنان ادامه دارد و بعید به نظر می رسد تا هفته های پایانی سال، خبری از رونق در بازار شود.

 

قیمت های بالا، قدرت خرید پایین و امیدواری به آینده (کاهش قیمت و ورود خودروهای جدید) همچنان عمده دلایل و مشکلات مشتریان برای نخریدن خودرو به شمار می روند، مشکلاتی که باید منتظر ماند و در نهایت چه زمانی مرتفع خواهند شد. در این حال و روز راکد بازار اما قیمت برخی خودروها افزایش پیدا کرده که ظاهرا دلیل این اتفاق، کمبود عرضه خودرو به بازار است.

 

به گفته فعالان بازار، هم اکنون پژو ۲۰۶ تیپ ۵ با قیمتی برابر با ۳۷ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان خرید و فروش می‌شود، با این حساب، این خودرو ۴۰۰ هزار تومان افزایش قیمت را تجربه کرده است.

 

از بازار پژو ۲۰۶ صندوقدار مدل V8 نیز خبر می رسد که این محصول با افزایشی ۲۰۰ هزار تومانی، ۳۷ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان خرید و فروش می شود. همچنین پژو ۲۰۶ تیپ ۲ نیز که تغییر قیمت خاصی را تجربه نکرده، در حال حاضر ۳۲ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان به فروش می رسد.

 

نمایشگاهداران خودرو پایتخت اما در مورد پژو ۴۰۵ نیز می گویند این خودرو ۲۹ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان قیمت دارد که این موضوع از افزایش قیمت ۲۰۰ هزار تومانی خودرو موردنظر حکایت می کند. افزایش قیمت ۴۰۵ در شرایطی است که سمند افت و خیز خاصی را به خود نمی بیند و با همان قیمت ۳۰ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان خود خرید و فروش می شود.

 

فعالان بازار اما در مورد دنا نیز تاکید می‌کنند که این خودرو با افزایش قیمت مواجه شده و در حال حاضر ۴۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان خرید و فروش می‌شود. این قیمت از جهش ۵۰۰ هزار تومانی دنا حکایت دارد. رانا نیز که در حال حاضر ۳۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان خرید و فروش می شود، تغییر قیمت خاصی را تجربه نکرده است. از رانا که بگذریم، تیبا در مدل صندوقدار قیمتی برابر با ۲۳ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان دارد و مدل هاچ بک آن نیز ۲۶ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان به فروش می رود. این دو خودرو تغییر قیمت خاصی را تجربه نکرده اند.

 

سری هم اما به بازار پراید بزنیم، خودرویی که مدل ۱۳۱ آن همچنان ۱۹ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان قیمت دارد. پراید در مدل ۱۳۲ نیز ۲۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به فروش می رسد و مدل ۱۱۱ نیز ۲۰ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان خرید و فروش می شود. در این بین، تنها مدل ۱۱۱ افزایش قیمتی ۱۰۰ هزار تومانی را تجربه کرده است.

 

اما از بازار سراتوهای مونتاژی سایپا نیز خبر می رسد که هم اکنون مدل دنده ای این خودرو قیمتی برابر با ۷۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان دارد و مدل اتومات آن نیز ۹۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به فروش می رسد./ اقتصاد نیوز/

 

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here

چهار × 3 =