1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (به این مطلب رتبه دهید)
Loading...

هشدار در مورد خوردن سیر چینیِ شیمیایی

0
8
سیر

 

سلامت نیوز: همه می‌دانیم خوردن سیر چقدر مفید است اما چیزی که نمی‌دانیم این است که بیشتر سیرهای مصرفی در خانه و یا رستوران‌ها از چین وارد می‌شوند. اگر می‌خواهید سلامتی خودتان به خطر نیفتد، غذا‌هایی بخورید که خالی از هر گونه مواد شیمیایی باشند از خرید سیر چینی خودداری کنید.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از سایت ساعت ۲۴، کنترل کیفیت در چین یک مساله اساسی و مهم است. تعداد زیادی از کشاورزان چینی سیر را به کمک مواد شیمیایی مضر و غیرمجاز پرورش می‌دهند. تحقیقات انجام شده نشان می‌دهد که بسیاری از کشاورزان چینی از دو آفت‌کش غیرمجاز به نام‌های فوریت و پاراتیون استفاده می‌کنند تا محصولات خود را در کمترین زمان و با کمترین زحمت به دست بیاورند. پاراتیون و فوریت بسیار سمی هستند.

مشکل دیگری که در مورد کیفیت سیرهای چینی وجود دارد، خاک آلوده این کشور است. خاک چین سمی است و به همین دلیل باید نگران کیفیت محصولاتی چون سیر بود. گزارش رسمی دولتی در سال ۲۰۱۴ حکایت از این دارد که نزدیک به یک‌پنجم خاک چین به فلزات سنگین چون کادیوم و آرسنیک و همچنین مقادیری از آفت‌کش‌ها و کودهای ناسالم آلوده است. به گزارش Epoch times، آب رودخانه‌های اصلی و مهم چین نیز به مقادیر زیادی مواد شیمیایی صنعتی و و زباله‌های خانگی آلوده هستند.

چگونه سیر محلی را از سیر چینی تشخیص دهیم؟

همه باید از مصرف سیر چینی خودداری کنند. این سیرها حاوی سفیدکننده و میزان زیادی مواد شیمیایی است که برای سلامتی خطرناکند. در خرید بعدی خود این نکات را به ذهن بسپارید:

۱- سیری که می‌خرید باید ریشه و ساقه داشته باشد. معمولا برای اینکه سیرهای چینی با کشتی حمل می‌شوند ریشه و سابقه آنها را جدا می‌کنند تا وزنشان سبک‌تر شود.

۲- سیرهایی که سنگین و پیازی شکل هستند سالم‌ترند. سیرهای چینی کوچک‌تر و سبک‌ترند.

۳- طعم سیرهای وطنی از سیرهای چینی بهتر است.

۴- برای اطمینان از مصرف سیر سالم بهتر است آن را از کشاورز محلی خریداری کرده و یا خودتان آن را پرورش دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here

دو × دو =