1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (به این مطلب رتبه دهید)
Loading...

فوتی‌های آنفلوانزا H1N1 در کرمان به ۱۶ نفر رسید

0
31
علامت سوال

 

معاون دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: در حال حاضر تعداد موارد مرگ ناشی از بیماری آنفلولانزا در استان کرمان به حدود ۱۶ مورد طی یک و نیم ماه گذشته رسیده است که تقریبا همه آنها مبتلا به بیماری‌های زمینه‌ای و مزمن بوده‌اند.

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ نوذر نخعی معاون دانشگاه علوم پزشکی کرمان اظهار کرد: ابتلا به آنفلوانزای H1N1 موضوع جدیدی نیست که در کشورهای دیگر رخ ندهد. این بیماری از فروردین سال ۱۳۸۸ به صورت پاندمی (عالم گیری) آغاز و در اقصی نقاط دنیا، هر ساله در فصول سرد خود را نشان می‌دهد.

 

وی با بیان اینکه آنفلوانزا در آمریکا در هر سال بین ۵ تا ۲۰ درصد مردم را مبتلا می‌کند و هر ساله ۳۰۰۰ تا ۴۹۰۰۰ نفر به علت این بیماری فوت می‌کنند، تصریح کرد: در کرمان به نظر می‌رسد شدت بیماری در افراد مبتلا که دچار بیماری‌های زمینه‌ای از جمله بیماری‌های تنفسی مزمن و بیماری‌های قلبی هستند بیشتر بوده است و این امر سبب شده تعداد موارد بستری کمی بیش از سال‌های قبل باشد.

 

معاون دانشگاه علوم پزشکی کرمان بیان کرد: در حال حاضر تعداد موارد مرگ ناشی از بیماری آنفلولانزا در استان کرمان به حدود ۱۶ مورد طی یک و نیم ماه گذشته رسیده است که تقریبا همه انها مبتلا به بیماری‌های زمینه‌ای و مزمن بوده‌اند.

 

نخعی خاطرنشان کرد: تاکنون در کرمان حدود ۱۰۰ بیمار در بیمارستان‌های سطح شهر بستری شده‌اند که آمار نگران کننده‌ای نیست.

 

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here

چهارده − 2 =