امروز : سه شنبه ۱۳۹۵/۱۱/۵ می باشد.

پشت‌پرده ماجرای تجاوز در پارک جنگلی قزوین

تنها شاکیان پرونده جنجالی قزوین، دختر و پسری هستند که ادعا می‌کنند ۵ پسر جوان پس از سرقت اموالشان با تهدید چاقو، دختر جوان را مورد آزار و اذیت قرار داده‌اند.

تجاوز گروهی در پارک جنگلی قزوین

از چند روز پیش خبری در سایت‌ها و برخی رسانه‌ها منتشر شد که از تجاوز باندی ۱۰نفره به دخترانی که به‌صورت گروهی، برای تفریح به پارک جنگلی باراجین قزوین می‌رفتند حکایت داشت. در این خبر آمده بود که اعضای این باند که سلاح گرم نیز داشتند پس از حمله به پسران و دختران، پسران را به درخت می‌بستند و به دختران تجاوز می‌‌کردند. هر چند انتشار این خبر باعث جنجالی بزرگ در رسانه‌ها و به‌وجود آمدن جوی از ناامنی در قزوین شده بود، اما خیلی زود معلوم شد ماجرا با آنچه رسانه‌ها منتشر کرده بودند تفاوت داشت.

رئیس دادگستری استان قزوین در گفت‌وگو با همشهری درباره این پرونده گفت: برخی رسانه‌ها این پرونده را به ماجرای تجاوز گروهی به شرکت‌‌کنندگان در یک مهمانی در باغی در خمینی‌شهر اصفهان تشبیه کرده بودند که این مقایسه کاملا اشتباه است.

جمال انصاری ادامه داد: در این پرونده که حدود یک‌ماه پیش تشکیل شد، دختر و پسری با مراجعه به پلیس از چند پسر جوان شکایت کردند. این دختر و پسر مدعی بودند هنگامی که برای تفریح به منطقه باراجین رفته بودند، چند جوان که چاقو در دست داشتند به آنها حمله کردند. سپس موبایل‌هایشان را سرقت کرده و آنها را با ضرب و شتم ربوده و به محلی خلوت در همان حوالی منتقل کرده و دختر جوان را مورد آزار و اذیت قرار داده‌اند.

وی افزود: با این شکایت، تحقیقات مأموران برای شناسایی و دستگیری متهمان شروع شد و طولی نکشید که با بررسی‌های انجام شده، ۵جوان که زیر ۳۰سال دارند و عمدتا ۱۸تا ۲۴ساله هستند، دستگیر شدند.

آنها در بازجویی‌ها به سرقت به‌عنف از دختر و پسر جوان اعتراف کردند و مدعی شدند که علاوه بر این دختر و پسر، مدتی قبل نیز به یک زن در این منطقه حمله کرده و با تهدید گوشی تلفن همراه و اموالش را سرقت کرده‌اند.

انصاری با اشاره به اینکه تنها شاکیان پرونده در حال حاضر دختر و پسر جوان هستند و زنی که متهمان اعتراف کرده‌اند اموالش را دزدیده‌اند شکایتی مطرح نکرده است، افزود: ادعای تجاوز به‌‌عنف که در این پرونده مطرح شده هنوز به اثبات نرسیده و پرونده درخصوص اتهام تجاوز به‌عنف در دادگاه کیفری یک‌استان در حال رسیدگی است که اگر این ادعا اثبات شود، قوه‌قضاییه طبق قانون با مجرمان برخورد خواهد کرد.

وی گفت: درخصوص اتهام آدم‌ربایی، ضرب و جرح و سرقت نیز، پرونده در دادسرای عمومی و انقلاب قزوین رسیدگی می‌شود و در حال حاضر برای ۴نفر از متهمان قرار بازداشت موقت صادر شده و تحقیقات درخصوص این پرونده ادامه دارد.

انصاری با انتقاد از برخی رسانه‌ها، موارد مطرح شده با موضوع تجاوز گروهی  را بی‌اساس دانست و گفت: متأسفانه برخی از رسانه‌ها با رعایت نکردن اخلاق حرفه‌ای، امنیت روانی جامعه را مخدوش می‌کنند و آنطور که در بررسی‌ها مشخص شد، رسانه‌ای صرفا با تماس تلفنی فردی، گفته‌های او را به‌عنوان جزئیات خبر منتشر کرده بود، حال آنکه همه شکات این پرونده، همان دختر و پسر جوان هستند که درصورت اثبات ادعای دخترجوان مبنی بر تجاوز به‌عنف، قوه‌قضاییه با جدیت با متهمان برخورد خواهد کرد.

همشهری

ارسال نظرات

پاسخی بگذارید

آخرین مطالب

آرشیو ماهنامه زندگی سالم

[caption id="attachment_23534" align="aligncenter" width="149"]سوالات پزشکی بپرسید ویزیت رایگان[/caption]