1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (به این مطلب رتبه دهید)
Loading...

به جای داروهای شیمیایی این ادویه را بخورید

0
14

 

زردچوبه دارای خواص شفا بخشی است که در درمان بیماری‌ها با بسیاری از داروهای شیمیایی برابری می‌کند.

به گزارش خبرنگار کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ براساس  تحقیقات اخیر زردچوبه یک گیاه کامل شناخته شده است، این ادویه خواص شفابخش زیادی داشته و اجزاء اصلی آن (کورکومین) دارویی است که در مطالعات زیست پزشکی قدمتی ۵۶۰۰ ساله دارد.

با توجه به تراکم تحقیقاتی که بر روی زردچوبه به عمل آمده، جای تعجب نیست که این ادویه تعدد دارویی داشته باشد.

آتورو استاتین( داروی کلسترول)
مطالعات ۲۰۰۸ انتشار یافته در مجله دارویی زردچوبه مطلوب در مقایسه با آتورو استاتین به مواد مخدر (lipitor) شباهت دارد که همراه باعث کاهش التهاب و استرس اکسیداتیو و همچنین تصلب شرایین در بیماران مبتلا به دیابت نوع ۲ می‌شود.

کورتیکواستروئیدها( داروهای ایتروئیدی)
مطالعات انتشار یافته نشان می‌دهد که پلی فنل‌های اولیه در زردچوبه  و زعفران رنگی به نام کورکومین باعث تسکین یک بیماری التهابی چشمی می‌شود، همچنین کورکومین در مقایسه مطلوب به دگزا‌متازون در مدل حیوانی به عنوان یک درمان جایگزین برای ژن‌های التهابی محسوب می‌گردد.

پروزاک( داروهای ضد افسردگی)
براساس یک مطالعه انتشار یافته در سال ۲۰۱۱ کورکومین موجود در زردچوبه در مقایسه با داروی پروزاک  به مشابه کاهش افسردگی عمل می‌کند.

آسپرین ( رقیق کننده خون)
در شرایط آزمایشگاهی کورکومین ضد پلاکت بوده و اثرات تعدیل کنندگی دارد، این ادویه برای بیماران مبتلا به ترومبوز عروقی بسیار مناسب است.

داروهای ضدالتهابی
مطالعه سال ۲۰۰۴ انتشار یافته در مجله انکوژن نشان می‌دهد که کورکومین موجود در زردچوبه جایگزین موثری برای داروهای مخدری چون آسژرین،ایبوپروفین، سولینداک،اینذومتاسین، دیکلوفناک، دگزامتازول می‌باشد که ضدالتهابی  بوده و در برابر تکثیر سلول‌های تومور مقاومت می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here

9 + پانزده =