امروز : سه شنبه ۱۳۹۵/۱۰/۲۸ می باشد.

اولویت سنی برای جراحی زیبایی چشم اهمیتی ندارد

 

دکتر کی پور گفت:‌ تغییرات ظاهری در تمام افراد از الگوی زمانی یا معیار سنی یکسانی تبعیت نمی‌کند و سن خاصی برای انجام عمل زیبایی چشم به طور قعطی پیشنهاد نمی‌شود.

دکتر محمد کی پور اپتومتریست در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران گفت: معمولا افتادگی پلک فوقانی از دغدغه‌ها و نگرانی‌های شایعی است که افراد را در رده‌های سنی گوناگون در بر می‌گیرد که شماری از این مواد دارای ریشه وراثتی می‌باشد و یا از علائم کهولت سن به شمار می‌رود.

 

وی افزود: چشم‌ها دریچه‌ای برای ابراز عواطف و حالات روحی افراد به شمار می‌روند و لذا زیبایی و وضعیت ظاهری چشم از این لحاظ از اهمیت مضاعفی برخوردار است و از آ‌نجا که تغییرات ظاهری در تمام افراد از الگوی زمانی یا معیار سنی یکسانی تبعیت نمی‌کند، سن خاصی برای انجام عمل زیبایی چشم به طور قطعی پیشنهاد نمی‌شود اما معمولا در فاصله سنی ۳۱تا ۵۵سالگی با توجه به میزان تغییرات ظاهری و عملکردی در پلک‌ها در خصوص ضرورت انجام عمل تصمیم گیری می‌گیرد.

 

وی تاکید کرد: در برخی افراد در ابتدای دهه چهارم زندگی حلقه های تیره و یا کیسه های چربی در ناحیه پلک تحتانی به مرور تظاهر می‌نمایند، در حالی که ممکن است عده‌ای دیگر در دهه پنجم یا ششم زندگی با چنین ظاهری مواجه شوند.

 

وی در پایان گفت: اصولا پیش از انجام جراحی زیبایی پلک باید با  متخصصین مربوطه مشاوره تخصصی صورت گیرد تا نتایج ماندگارتری در پی داشته باشد.

 

ارسال نظرات

پاسخی بگذارید

آخرین مطالب

آرشیو ماهنامه زندگی سالم

[caption id="attachment_23534" align="aligncenter" width="149"]سوالات پزشکی بپرسید ویزیت رایگان[/caption]