تهرانی‌ها چه نام‌هایی را برای نوزادان خود انتخاب می کنند؟

0
7
پستانک کودک

بیشترین نام هایی که خانواده های تهرانی در سال ۹۳ برای نوزادان خود انتخاب کرده اند، چیست؟

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، بر اساس آمار سازمان ثبت احوال استان تهران، در سال گذشته برای ۵ هزار و ۸۴۸ نوزاد نام «امیرعلی» و برای ۴ هزار و ۶۴۱ نوزاد نام «فاطمه» انتخاب شده است که بر این اساس نام امیرعلی و فاطمه در صدر نام های مورد استقبال خانواده های تهران قرار داشته و نسبت به سال ۹۲ به ترتیب ۸۲ و ۳۶۶ مورد افزایش یافته است.

«محمد طاها» و «زهرا» نیز با ۳ هزار و ۶۴۴ و ۲ هزار و ۷۶۹ انتخاب برای نوزادان پسر و دختر در رده دوم جدول نامگذاری قرار گرفته است که هر یک نسبت به سال ۹۲، ۳۰۶ مورد و ۱۱۷ مورد افزایش داشته است.

«امیرحسین» هم در سال گذشته برای ۳ هزار و ۴۰۲ نوزاد و «نازنین زهرا» برای ۲ هزار و ۴۶۰ نوزاد انتخاب شده و در رده سوم جدول نامگذاری خانواده های تهرانی قرار گرفته است.

نام «امیرعباس» و «یسنا» نیز با انتخاب برای ۲ هزار و ۸۶۸ و یک هزار و ۸۶۰ نوزاد چهارمین نام های مورد استقبال خانواده های تهرانی برای نوزادان خود در سال ۹۳ بوده است. «علی» و «باران» هم سال گذشته برای ۲ هزار و ۳۳۳ نوزاد پسر و یک هزار و ۷۲۱ نوزاد دختر مورد استفاده قرار گرفته و رده پنجم جدول نامگذاری تهرانی ها جای گرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here

هفده − هفت =