امروز : سه شنبه ۱۳۹۵/۱۱/۵ می باشد.

مسمومیت با آب‌میوه به گچساران رسید / مسمومیت ۵ نفر دیگر با آب‌میوه‌های آلوده

معاون درمان علوم پزشکی یاسوج در گفتگو با باشگاه خبرنگاران:

 

دکتر یزدان‌پناه با اشاره به اینکه مسمومیت با آب‌میوه به شیوه قبلی در دهدشت اینبار به گچساران رسیده، گفت:۵ نفر دیگر با این روش در گرمسار مسموم شدند.

دکتر پرویز یزدان‌پناه، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران و با تاکید بر اینکه متاسفانه اتفاق مسمومیت مشابه دهدشت ظهر دیروز در امام زاده بی‌بی حکیم گچساران ۵ نفر از شهروندان  و زائرین را راهی بیمارستان کرد، افزود: در حال آزمایشات بالینی خبر از مسمومیت این افراد با متادون و با همان روش قبلی می‌دهد که در اثر نوشیدن آبمیوه بسته بندی شده و با تعارف شخصی ناشناس صورت گرفته و علایم مسمومیت با ۹ نفر قبلی در دهدشت کاملا مشابه و یکسان است.

 

وی همچنین با اشاره به اینکه تاکنون ۱۴ نفر در استان کهکیلویه و بویر احمد دچار مسمومیت در اثر نوشیدن آبمیوه سمی شده‌اند، گفت: متاسفانه همچنان خبری از دستگیری فرد خاطی نشده است و در حال حاضر نیز از ۵ نفر از مسموم شدگان روز گذشته ۳ نفر در بیمارستان شهید رجایی گچساران بستری هستند که یکی از آنها خانمی جوان است و وی در ICU بستری و دو نفر دیگر نیز در بخش مسمومیت‌ها تحت درمان هستند.

 

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی یاسوج اضافه کرد: ۲ تن دیگر از این ۵ نفر در حال حاضر به علت وخامت حالشان در بیمارستان بستری هستند.

 

یزدان پناه همچنین خبر داد: ۹ نفر مسموم شده دهدشت به غیر از خانم ۸۱ ساله و کودک ۲٫۵ ساله که هنوز در بخش مراقبت‌های ویژه هستند، به بهبودی کامل دست یافته و ترخیص شده‌اند.

ارسال نظرات

پاسخی بگذارید

آخرین مطالب

آرشیو ماهنامه زندگی سالم

[caption id="attachment_23534" align="aligncenter" width="149"]سوالات پزشکی بپرسید ویزیت رایگان[/caption]