چگونه ناخن های زیبا و محکم داشته باشیم؟

0
67
چگونه ناخن هایمان را مستحکم کنیم؟

چگونه ناخن های زیبا و محکم داشته باشیم؟

اگر شما هم از آن دسته خانم هایی هستید که به ناخن های خود اهمیت میدهید مطلب زیر را دنبال کنید. خیلی از خانم ها از پوسته شدن ناخن و شکستن ناخن عذاب میکشند . باید بدانید شکستن و پوسته شدن ناخن دلیل دارد. ناخن ها بدون علت دچار مشکل نمیشوند.

راهکارهایی برای داشتن ناخن های محکم و سفید:

 

اول: داشتن رژیم غذایی مناسب:

اگر مواد غذایی مورد استفاده ویتامین های مورد نیاز بدن را تامین کند تا حد زیادی روی ناخن اثر دارد. بعضی مواد طبیعی از شکنندگی ناخن جلوگیری میکنند. از جمله این مواد میتوان به انواع جوانه ها مثل جوانه جو ، جوانه گندم و جوانه ماش نام برد. بعضی از متخصصان هم میگویند وقتی ویتامین به بدن نمیرسد از کرم های گیاهی استفاده کنید تا ناخن های تان نشکنند

در صورت کمبود ویتامین D ، A و B ناخن ها میشکنند. پس باید مواد غذایی حاوی این ویتامین ها را مصرف کنید. میوه و سبزی را حتما مصرف کنید. میتوان از مکملهای این ویتامین ها هم استفاده کرد تا کمبودمان جبران شود.

به ناخن هایتان ذرت بزنید:

برای استحکام ناخن روی آنها لوسیون ذرت بزنید. برای تهیه این لوسیون دانه های ذرت را در مخلوط کن بریزید و رویش شیر بریزید. مخلوط را صاف کنید و سپس به ناخن ها بزنید. این لوسیون ویتامین ب ، آهن و کلسیم زیادی دارد که به استحکام ناخن ها خیلی کمک میکند

 عسل

عسل هم ناخن ها را بشدت محکم میکند. برای ساخت ماسک عسل به اندازه مساوی زرده تخم مرغ ،عسل و روغن بادام را مخلوط کنید و 20 دقیقه ناخن هایتان را در این مخلوط قرار دهید. این مخلوط مواد مغذی و ویتامین های زیادی دارد و به استحکام ناخن کمک شایانی میکند.

اگر ناخن هایتان زرد است از بابونه استفاده کنید:

 در اثر رسیدن مواد زرد مثل زردچوبه یا لاک یا هر چیز دیگری ناخن هایتان میتواند زرد شود. برای رفع زردی ناخن، آنها را با عصاره گیاه دم اسب یا عصاره گل بابونه استفاده کنید که تاثیر فوق العاده ای روی ناخن دارد. با این کار ناخن ها به رنگ طبیعی در می آیند. میتوان هم به اندازه مساوی برگ درخت سرو و برگ گل سرخ  را بکوبید و پودر کرده و به آن آبلیمو یا سرکه اضافه کنید تا به شکل خمیر در بیاید. این خمیر را 30 دقیقه روی ناخن ها قرار دهید تا ناخن هایتان مثل روز اول شود.

جلوگیری از پوسته شدن ناخن با زرده تخم مرغ یا آبلیمو:

برای رفع پوست شدن ناخن ها یک شب در میان   ناخن هایتان را در زرده تخم مرغ یا آبلیمو فرو ببرید و چند دقیقه بگذارید بماند تا دیگر ناخن هایتان پوسته پوسته نشود. اما برای رفع مشکل حوصله به خرج دهید.

چگونه ناخن های زیبا و محکم داشته باشیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here