چه کسانی مشمول مسکن اجتماعی می شوند؟

0
13

مدیرکل تعاونی‌های توزیعی وزارت تعاون با اشاره به اینکه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی براساس آیین‌نامه مسکن اجتماعی در حال شناسایی مشمولان طرح مسکن اجتماعی است، گفت: همکاری با بخش تعاون هم در مسکن اجتماعی دیده شده است.

مدیرکل تعاونی‌های توزیعی وزارت تعاون با اشاره به اینکه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی براساس آیین‌نامه مسکن اجتماعی در حال شناسایی مشمولان طرح مسکن اجتماعی است، گفت: همکاری با بخش تعاون هم در مسکن اجتماعی دیده شده است.

احمد بیگدلی شاملو درباره همکاری تعاونی‌ها در اجرای طرح مسکن اجتماعی  اظهار داشت: اکنون تفاهم‌نامه بین وزرا برقرار شده و کار اجرایی در حال انجام است. نحوه اجرا به این صورت است که گروه‌های مخاطب که مشمول این طرح می‌شوند، براساس آیین نامه از سوی وزارت کار تعیین می‌شوند.

مدیرکل تعاونی‌های توزیعی وزارت تعاون افزود: ثبت‌نام برای مسکن اجتماعی  در تعاونی امر اختیاری است. به میزانی که تسهیلات و زمین برای اشخاص مدنظر مشخص شود، مشکلی برای تشکیل تعاونی نداریم. اینکه چه تعداد تعاونی در این طرح فعالیت می‌کنند، هنوز مشخص نیست.

بیگدلی با بیان اینکه تعاونی‌های توزیعی در حوزه‌های مصرف، مسکن‌، اعتبار و تامین فعالیت می‌کنند، گفت: هم اکنون حدود30 درصد ساخت و ساز مسکن در کشور از طریق تعاونی‌ها صورت می‌پذیرد که مطابق سند توسعه تعاون این سهم باید به 50 درصد ارتقا پیدا کند.

وی با بیان اینکه دستگاه‌ها باید افراد مشمول خود برای مسکن اجتماعی را به وزارت کار معرفی کنند، افزود: در حال حاضر اول سال هستیم. اجرای این طرح نیازمند ارائه دستور العمل مشخص است که پس از ابلاغ می‌توان آن را عملیاتی کرد. وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی براساس آیین‌نامه مسکن اجتماعی در حال شناسایی مشمولان طرح مسکن اجتماعی است.

سال گذشته در هفته کارگر، علی ربیعی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی وعده از بین بردن فقر مسکن کارگران را در قالب اجرای این طرح داده بود. وی درباره جزییات این طرح چندی پیش گفت:در حال حاضر شناسایی 8550 خانوار دارای دو معلول را برای انجام این طرح آغاز کرده‌ایم.

ربیعی تاکید کرد: این طرح در چند بخش دنبال می‌شود که یکی از آنها مسکن کارگری و دیگری مسکن معلولان است. در مرحله اول بحث مسکن معلولان را آغاز کرده‌ایم. با توجه به اینکه مشکلات خانواده‌‌های معلول بسیار زیاد است، تاکنون 8 هزار و 550 خانوار دارای بیش از دو معلول را شناسایی کرده‌‌ایم.

وزیر کار بیان داشت: با همکاری بنیاد مسکن، بنیاد مستضعفان و وزارت راه و شهرسازی قصد داریم طی چند سال آینده تمام این افراد صاحبخانه شوند.

وی تاکید کرد: بسته بعدی در راستای طرح مسکن امید، تامین مسکن کارگری است که این موضوع را با شناسایی دهک‌‌های پایین آغاز خواهیم کرد.

تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here