قفل الگو صفحه فراموش شده دستگاه خود را باز کنید

0
12

اگر شما هم بر روی دستگاه اندرویدی خود، از قفل الگو صفحه (Pattern lock) استفاده می کنید و به دلایلی آن رمز را فراموش کرده اید حتما این گزارش را تا انتها بخوانید.

باز کردن قفل الگو صفحه

اکثر کاربران دستگاه های اندرویدی برای بالابردن امنیت و حفظ حریم خصوصی گوشی و تبلت خود از قفل الگو صفحه (Pattern lock) یا رمز عبور استفاده می کنند.

اما در مواقعی ممکن است که این رمز عبور یا الگو صفحه را فراموش کرده و نیاز داشته باشید که برای بازکردن قفل از یک راهکار استفاده کنید.برای باز کردن قفل الگو صفحه راه های متعددی مانند استفاده از حساب gmail ، بازگشت به تنظیمات کارخانه ، فلش و … وجود دارد که ساده ترین و متعارف ترین این روش ها، استفاده از حساب gmail برای بازیابی می باشد.

روش کار:

برای استفاده از این روش نیاز است که دو پیش نیاز زیر از قبل بر روی گوشی شما فعال باشد.

۱ . از قبل حساب جیمیل را بر روی گوشی خود فعال کرده باشید.

۲ . این روش نیاز به اینترنت دارد، پس در هنگام بازیابی الگو نیاز است که دستگاه شما از قبل به شبکه WI-FI یا دیتای موبایل متصل شده باشد.

– ابتدا قفل الگو صفحه خود را در حدود ۵ الی ۱۵ بار اشتباه وارد کنید.

پس از انجام مرحله ی بالا، یک پیغام  برای شما نمایش داده می شود که می بایست گزینه OK را لمس کنید.

سپس دو گزینه با عناوین Forget Pattern و Backup PIN به پایین صفحه نمایش اضافه می شود.

Backup PIN:
در صورتی که کد PIN صفحه نمایش را به یاد دارید، می توانید با لمس این گزینه و بدون نیاز به پیشنیاز های بالا، قفل صفحه خود را باز کنید.

Forget Pattern:
اما اگر PIN صفحه نمایش را نیز به یاد ندارید، گزینه Forget Pattern را لمس کنید.

در ادامه مشخصات حساب گوگل خود را وارد کرده و سپس گزینه Sign in را لمس کنید، سپس کمی منتظر بمانید تا اکانت شما چک شود. در صورتی که مشخصات وارد شده صحیح باشد، قفل الگوی صفحه شما غیر فعال شده و سپس به قسمت Screen unlock settings منتقل می شوید.در قسمت Screen unlock settings می توانید دوباره برای دستگاه اندروید خود قفل، الگو و … تعیین کنید.

باشگاه خبرنگاران

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here