شکار سوژه‌های به‌خارج‌رفته برای کلاه برداری/دستگیری جعل کنندگان

0
33
جعل سند

شکار سوژه‌های به‌خارج‌رفته برای کلاه برداری/دستگیری جعل کنندگان

اعضای یک باند کلاه‌برداری، املاک کسانی را که در خارج از کشور سکونت داشتند  شناسایی و سپس برای آن‌ها اسناد جعلی به نام خود تهیه کرده و با سپردن این اسناد به بانک‌ها تسهیلات بانکی دریافت و … .

سند مالکیت ملک من جعل‌شده است

جعل سند ملک

در پی شکایت یکی از شهروندان اصفهانی ساکن خارج از کشور مبنی بر اینکه فردی ناشناس اقدام به جعل سند مالکیت ملک وی نموده و به‌وسیله آن از بانک تسهیلات کلانی را اخذ کرده و متواری شده است، موضوع به‌صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان اداره جعل و کلاه‌برداری پلیس آگاهی این فرماندهی قرار گرفت.
سردار عبدالرضا آقاخانی، فرمانده انتظامی استان اصفهان در این رابطه اظهار داشت: با اعلام شکایت و تشکیل پرونده‌ای در این رابطه در تحقیقات صورت گرفته توسط کارآگاهان مشخص شد که فرد شاکی شانزده سال در کشور نبوده و بعدازاین مدت هنگامی‌که به کشور مراجعه می‌کند، متوجه می‌شود فردی با جعل اسناد و مدارک ملک متعلق به او و حتی شناسنامه وی توانسته حساب‌های متعددی در بانک‌های استان افتتاح و با قراردادن سند جعلی ملک نزد بانک، تسهیلاتی بالغ‌بر 351 میلیارد ریال  اخذ و متواری شود.

تسهیلات اخذشده به نام شرکتی کاغذی ثبت‌شده است

این مقام مسئول عنوان داشت: کارآگاهان در بررسی‌های بیشتر دریافتند که تسهیلات اخذشده به نام شرکتی کاغذی ثبت‌شده است و با کسب اطمینان از این موضوع تحقیقات برای دستگیری صاحبان اصلی این شرکت در دستور کار قرار گرفت. وی بابیان اینکه صاحبان این شرکت کاغذی دو نفر بوده‌اند که پس از اخذ وام نیز متواری شده‌اند، اظهار داشت: سرانجام با اقدامات ویژه و تخصصی و تحقیقات علمی این دو متهم در مخفیگاه خود واقع در یکی از شهرهای استان دستگیر شدند.
این مقام مسئول عنوان داشت: با اعترافات آن‌ها سه متهم دیگر که در زمینه شناسایی املاک خارج‌نشینان، سندسازی برای آنان و اخذ تسهیلات از بانک با سندهای جعلی فعالیت داشتند در تهران و کرج مورد شناسایی قرارگرفته و کارآگاهان طی نیابت قضائی به این دو استان اعزام و هر سه متهم را در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر کردند.

اعتراف به کلاه‌برداری، جعل و همدستی با مجرمان

سردار آقاخانی عنوان داشت: در بازرسی از مخفیگاه این متهمان تعدادی اسناد جعلی، کارت ملی و شناسنامه‌های جعلی، هولوگرام، اسناد خطوط تلفن همراه، آلات و ادوات جعل و رایانه‌های حاوی اسناد جعلی ویرایش شده و همچنین اسناد ملکی و هویتی جعلی کشف و متهمان صراحتاً به کلاه‌برداری، جعل و همدستی با مجرمان اقرار کردند. فرمانده انتظامی استان بابیان اینکه متهمان همگی سابقه‌دار هستند عنوان داشت: این افراد با تشکیل باند بزرگ جعل و کلاه‌برداری املاک کسانی را که در خارج از کشور سکونت داشتند، شناسایی و سپس برای آن‌ها اسناد جعلی به نام خود تهیه کرده و با سپردن این اسناد به بانک‌ها تسهیلات بانکی دریافت می‌کردند.
این مقام انتظامی بابیان اینکه رقم کلاه‌برداری 351 میلیارد ریالی تنها یک مورد از جرائم این باند است، گفت: برای متهمان پرونده تشکیل‌شده و تحقیقات از آنان برای کشف ابعاد بیشتری از فعالیت آنان در سایر نقاط کشور ادامه دارد.

شکار سوژه‌های به‌خارج‌رفته برای کلاه برداری/دستگیری جعل کنندگان
شکار سوژه‌های به‌خارج‌رفته برای کلاه برداری/دستگیری جعل کنندگان

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here