شناسایی اولین ماده غذایی که جنین می‌خورد

0
13
جنین

 

بتازگی پزشکان نوعی غذایی ساده اما بسیار مقوی را شناسایی کرده اند که جنین انسان تا قبل از توانایی تغذیه، با بند ناف آن را می‌خورد.

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران، پژوهشگران دانشگاه منچستر به تازگی دریافته‌اند جنین در ماه اول بارداری مادر نوعی ماده غذایی دریافت می‌کند که دانشمندان نام (شیررحم) را بر روی آن گذاشته‌اند.

گفتنی است، بر اساس تحقیقات در طول 11 هفته اول بارداری در رحم مادر مواد قندی و پروتئینی ترشح می‌شود که به رشد جنین کمک می کند.

بررسی‌ها نشان می‌دهند، این یافته‌ها می تواند برای بهبود درمان توسط روش IVF و عدم شکست آن مورد استفاده قرار بگیرد.

این ماده غذایی یا HistiotroPhe سبب تامین انرژی و ساخت بلوک‌های بیوشیمیایی در بدن نوزاد می‌شود

پزشکان این نتایج را با انجام اسکن کامپیوتری از جنین در حال رشد در رحم مادر و بررسی و غربالگری نوع ماده تغذیه‌ای او بدست آورده‌اند.

پروفسور گراهام برتون فیزیولوژیست باروری در دانشگاه کمبریج اعلام کرده است برای نخستین بار در سال 2002 دریافته‌اند چند هفته اول بارداری یک مرحله حیاتی برای رشد و نمو جنین است.

بر اساس این تحقیقات پس از گذشت 11 هفته از شکل گیری جنین سطح این ترشحات کاهش می‌یابد زمانی که اندازه جنین به حد کافی برای دریافت مواد مغذی از طریق بند ناف مادر رسیده باشد.

پژوهشگران امیدوار هستند کشف این مطلب باعث کمک به نگهداشتن نوزادانی شود که از طریق IVF بدنیا آمده‌اند و یا مادرانی که سابقه سقط جنین مکرر داشته‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here