روش صحیح ماساژ صورت

0
16
پوست

سلامت نیوز:مهم‌ترین نتیجه‌ای که می‌توان از ماساژ گرفت کاهش چین و چروک‌های ریز و کم عمق پوست‌تان خواهد بود.

سنم 45 سال است و پوست صورتم کم کم در حال تغییر است و احساس می‌کنم هر ماه چین و چروک‌های جدیدی را در آینه می‌بینم، آیا ماساژ می‌تواند در کند شدن این حالات کمک‌کننده باشد؟ چگونه باید پوست را ماساژ داد تا جواب معکوس ندهد و بهترین بازدهی را داشته باشد؟

به گزارش سلامت نیوز، دکتر روشنک سعیدی-مشاور پوست، مو و زیبایی در پاسخ به این سئوال در روزنامه ایران نوشت:با ماساژ صورت، حالات عضلات پوست بهبود می‌یابد و پوست نرم تری خواهید داشت، همچنین عضلات صورت تان و چشم هایتان ریلکس می‌شوند. علاوه بر موارد یاد شده اگر سردرد داشته باشید با این کار سردردتان تسکین می‌باید و مهم‌ترین نتیجه‌ای که می‌توان از ماساژ گرفت کاهش چین و چروک‌های ریز و کم عمق پوست‌تان خواهد بود. توجه داشته باشید حتماً قبل از اینکه بخواهید کار ماساژ صورت‌تان را شروع کنید دست‌هایتان را با آب و صابون کاملاً بشویید و آرایش‌تان را هم پاک نمایید ولی اگر جوش یا آکنه‌ای روی پوست‌تان وجود دارد از ماساژ دادن پرهیز کنید.
سعی کنید روش‌های ماساژ را خوب یاد بگیرید، مثلاً برای ماساژ چانه، انگشت شست خود را وسط چانه بگذارید و با حرکت‌های مدور ماساژ دهید، برای ماساژ دادن پیشانی هم با کف دستهای‌تان از رأس بینی تا خط رویش موها بکشید، سپس از رأس بینی از ابتدا تا انتهای ابروها را به صورت نیشگون بکشید. زیر استخوان‌های گونه‌تان را هم به آرامی به سمت بالا فشار دهید و حدود 30 ثانیه دست‌تان را به این حالت نگه دارید، انگشت اشاره را وسط لب‌ها قرار داده و به سمت گوشه لبها به سمت بالا بکشید و به مدت 30 ثانیه نگه دارید. با ماساژ صورت به مرور زمان متوجه بهبود و کاهش چین‌های ریز صورت‌تان خواهید شد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here