خواص باقالا(باقالی Fava Beans)

0
139
باقالا و خواص درمانی آن

خواص درمانی باقالا یا همان باقالی( Fava Beans ) چیست؟

یک متخصص تغذیه راجع به باقالا میگوید: باقالا چه در نوع تازه یعنی دارای طبعی سرد و تر ، چه به صورت خشک یعنی دارای طبعی سرد و خشک پر از املاح معدنی مثل فسفر و آهن و ویتامین های A ،B، C میباشد، ویتامین A که در باقلا یافت میشود برای تقویت چشم و بینایی، برای رشد استخوان و نیز سلامت پوست لازم است. باقالا شامل مواد مغذی برای بدن است مثل ویتامین کا(K) و پتاسیم که پتاسیم عملکرد قلب را تنظیم میکند و فشار خون طبیعی را حفظ میکند. باقالا به دلیل داشتن فسفر زیاد برای کودکان و افزایش بهره هوشی آنها بسیار مفید است.

حدیثی از امام رضا هست که میفرمایند: با خوردن باقالا خون تازه در بدن تولید میشود و ساقها محکم میشوند. خوردن باقلا از ایجاد یبوست جلوگیری میکند و ما را از ابتلا به پوکی استخوان حفظ میکند. در واقع  باقالی با تقویت مغز قلم استخوان این تاثیر را میگذارد. پتاسیم موجود در باقالی برای عروق و سلامت قلب مفید است.

اگر بافالا را با آب سرکه یا آب بپزیم  و آن را با پوست بخوریم برای درمان اسهال مزمن بسیار مفید است. در خوردن باقالا زیاده روی نکنید. زیرا خوردن زیاد باقالا عوارضی مانند سنگینی و ایجاد نفخ در معده میشود و اگر فردی دارای نقص وراثتی فاویسم یا کمبود آنزیمی باشد کم خونی را تشدید میکند. پس باید در مصرف باقالی احتیاط  کنیم.

خواص باقالا(باقالی Fava Beans)

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here