خطرات پوشیدن شلوارهای جین لاغری

0
14
چاقی

 

شلوار جین لاغری می‌تواند به عضلات و اعصاب افراد به طور جدی آسیب برساند.

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان  گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران، شلوارهای جین لاغری می‌تواند به طور جدی به عضلات و اعصاب آسیب برساند.

 

بر اساس یک مطالعه روی زنانی که از این نوع شلوارها استفاده می‌کردند مشکلاتی مانند بی حسی پا و سخت شدن راه رفتن برای این زنان به وجود آمده بود.

 

پزشکان معتقدند که این زنان به یک بیماری به نام ” سندروم کمپارتمان” مبتلا شده است که استفاده از شلوار جین لاغری یکی از عوامل ایجاد این بیماری است.

 

سندرم کمپارتمان یک وضعیت دردناک و ناشی از خونریزی یا تورم بخشی از بدن بر اثر محصور شدن عضلات است.

 

شرایط این بیماران، باعث می‌شود که فرد به راحتی توانایی راه رفتن و بلند شدن را نداشته باشد.

 

در معاینه بیمارستان  آدلاید، بر روی این بیماران، مشاهده شد که حتی پایین پاهای این بیماران به شدت متورم شده است و اگرچه افراد پاهای خود را گرم کرده بودند اما خون کافی در رگهایشان در جریان نبود و عضلات آنها ضعیف شده و در نتیجه حس‌شان را از دست داده بودند.

 

در واقع فشاری که بر پاها ایجاد شده بود، باعث آسیب به عضلات و اعصاب شده بود.

 

پزشکان گزارش دادند، تعدادی از بیماران که تنها شلوار جین تنگ می‌پوشند بی حسی ران را نیز تجربه کردند.

 

پریا داسجو، مشاور حرفه‌ای در جامعه خبره فیزیوتراپی و توانبخشی گفت: متاسفانه شلوار جین‌های کاغذی رتبه‌بندی نشده‌اند و باعث ماندن افراد در یک موقعیت به مدت بیش از حد طولانی و کمبود حرکت‌های معمول در طول روز شده است.

 

وی افزود: اگر فردی از شلوار جین لاغری و تنگ خود رنج می‌برد و احساس می‌کند این شلوار به او آسیب می‌رساند بهترین راه تعویض این شلوار با شلوارهای معمولی است.

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here