خانواده شهید جهان آرا از سریال “کیمیا” انتقاد کردند!

0
25

یکی از اعضای خانواده شهید محمدعلی جهان‌آرا در بیانیه‌ای از نحوه نمایش شخصیت این شهید در سریال «کیمیا» انتقاد کرد.

سریال کیمیا

در این بیانیه آمده است:

مردم بزرگوار ایران اسلامی، دو سال از تلاش ما برای ارائه تصویری درست و منطبق با حقایق تاریخی از شهید محمدعلی جهان‌آرا در سریال «کیمیا» می‌گذرد.

در این دو سال سخت، ناباورانه رنج توهین و بداخلاقی جمعی از دست‌اندرکاران تهیه سریال و بدعهدی مسئولان رسانه ملی بر شانه‌مان سنگینی کرد. با تمام این جفاها و صرف‌نظر از قسمت‌های غیرواقعی مربوط به شهید جهان‌آرا، اینک این سریال توانسته گوشه‌هایی از مظلومیت خرمشهر عزیز را به تصویر بکشد ولی صد حیف که دست‌اندرکاران تولید سریال و مسئولان رسانه ملی نپذیرفتند که یا تصویری درست و واقعی از شهید محمدعلی جهان‌آرا نمایش دهند و یا به حرمت صداقت و راستی و امانت‌داری آن را وسیله تبلیغات صرف نکنند یا آن را حذف کنند! و با وجود توافق مسئولان ارشد صدا و سیما و خانواده جهان‌آرا، در جلسه دیرهنگام حضوری هفدهم آبان امسال مبنی بر حذف کامل نقش شهید جهان‌آرا به دلیل تحریفات و اشتباهات تاریخی و دیالوگی،با ما خلف وعده کردند!.خلف وعده اشکار رسانه ملی با خانواده جهان ارا دور از انتظار بود.

هم میهنان عزیز آن نقشی که در سریال کیمیا منسوب به محمد جهان آرا می‌شناسید و با بازی آقای حامد بهداد ارائه شد، تنها زاییده تصورات نویسنده و البته قدرت هنری بازیگر این نقش است و متاسفانه، ما، همرزمان و دوستان آن شهید را بی‌دلیل در حسرت تطبیقش با واقعیت باقی گذاردند. عجالتا ما هم مثل شما تنها با جملات مخدوش یا تحریف شده آن شهید در دیالوگ‌های سریال مواجه شدیم و با تأسف در انتظار فرصتی دوباره در تاریخ ایران می‌مانیم تا شاید اخلاق و هنر توأمان اجازه بروز و تجلی واقعیات جنگ تحمیلی را بدهند.

ایسنا

 

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here