جلوگیری از پیری زودرس پوست با ماسک برنج زنان ژاپنی

0
19
پوست

 

این ماسک دارای خواص شگفت‌انگیزی است که کمک می‌کند تا 10 سال جوان‌تر دیده شوید.

به گزارش خبرنگار كلينيك گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ زنان ژاپنی قرن‌هاست که از خواص برنج بهره می‌برند. راز زیبایی آن‌ها در این هدیه طبیعت نهفته است.

برنج یک منبع شگفت‌انگیز از اسید لینولئیک و Squalene می‌باشد که یک آنتی‌اکسیدان قدرتمند بوده و باعث تحریک تولید کلاژن می‌گردد. همچنین قادر است بروز چنین و چروک پوست را آهسته کند. اسکوالین می‌توانید از پوست در برابر نور خورشید محافظت کند.

گفتنی است برنج مقدار زیادی ویتامین E و oryznol گاما دارد که به عنوان کاهنده کلسترول و محافظ سطوح قلب شناخته شده است. متأسفانه به غیر از ژاپنی‌ها بسیاری از افراد از خواص معجزه‌آسای برنج در جوان‌سازی پوست بی‌اطلاع هستند.

حال در اینجا یک ماسک فوق‌العاده‌ای به وسیله برنج به شما ارائه می‌گردد که می‌تواند رنگ پوست را یک‌دست کرده و چین و چروک‌ها را از بین ببرد برای ساخت این ماست به 3 قاشق غذاخوری برنج، یک قاشق غذاخوری شیر و یک قاشق غذاخوری عسل نیاز است.

 

روش آماده سازی

ابتدا برنج را بجوشانید و آب آن را جدا کنید. سپس یک قاشق غذاخوری شیر گرم و یک قاشق غذاخوری عسل را به برنج اضافه کرده و مخلوط کنید.

 

لازم است این ماسک را بر روی پوست خشک و تمیز قرار دارد و تا خشک شدن آن صبر کنید. سپس صورت خود را به وسیله آبی که ابتدا از برنج جدا کردید، بشویید.
آب برنج دارای خواص آنتی‌اکسیدانی قوی است که پوست را مرطوب کرده و گردش خون را تحریک می‌کند. همچنین قادر است لکه‌های ناشی از افزایش سن را از بین برده و التهاب را تسکین بخشد. به وسیله این ماسک برای همیشه پوستی سالم و مرطوب خواهید داشت.

 

برای آن‌که نتایج بهتر و بیشتری را شاهد باشید بهتر است حداقل هفته‌ای یک‌بار این ماسک را امتحان کنید. قطعاً به وسیله‌ی این ماسک 10 سال جوان‌تر به نظر خواهید رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here